Кам’янка-Бузька міськрада остаточно розірвала угоду на будівництво спорткомплексу за 117,3 млн

06 Жовтня 2023

Кам’янка-Бузька міська рада остаточно розірвала угоду з ТОВ «Технології клімату та автоматизація систем» на будівництво у місті нового спорткомплексу вартістю 117,3 млн грн. Причиною стали виявлені аудиторами порушення, завищена вартість і спротив місцевої громади, яка вважає, що недоцільно під час війни витрачати кошти на будівництво такого масштабу.

Раніше Кам’янка-Бузька міськрада двічі оголошувала тендер на побудову нового спорткомплексу і двічі без конкуренції переможцем ставало ТОВ «Технології клімату та автоматизація систем». Аналіз кошторисів, проведений NGL.media, двічі засвідчив зумисне завищення вартості проекту: першого разу на будматеріалах, а другого – на транспортних і складських послугах.

Приблизна візуалізація нового спорткомплексу у Кам’янці- Бузькій, який планують збудувати до кінця 2024 року. Спроткомплекс призначений для гри у футзал, волейбол, баскетбол, гандбол та інші командні ігри. У приміщенні встановлять мобільні розбірні трибуни, обладнання для різних видів спорту також можна буде змінювати за бажанням (візуалізації Кам’янка-Бузької міськради)

Приблизна візуалізація нового спорткомплексу, який планували збудувати до кінця 2024 року.  (візуалізації Кам’янка-Бузької міськради)

Окрім того, представники Держаудитслужби виявили, що вибір підрядника не відповідає тендерним вимогам, оскільки ТОВ «Технології клімату та автоматизація систем» не має досвіду виконання аналогічних робіт – тобто раніше компанія не займалася будівництвом такої складності. Місцеві мешканці, за даними міськради, також вимагали відмовитись від будівництва спорткомплексу під час війни.

Угоду з ТОВ «Технології клімату та автоматизація систем» Кам’янка-Бузька міськрада розірвала 3 жовтня. Проте за місяць компанія уже встигла виконати певні роботи, тому їй все ж заплатять майже 307 тис. грн. «Це підготовчі роботи. Вони зрізали і викорчували старі дерева, забили 20 бетонних паль», – пояснив представник міськради Ігор Чепіль, який підписав угоду з ТОВ «Технології клімату та автоматизація систем».

Чепіль запевнив, що до кінця війни оголошувати новий тендер та поновлювати роботи з будівництва спорткомплексу не будуть. «Поки війна не закінчиться, нічого не плануємо. Бетонні палі будуть чекати до кінця війни. Вони нікуди не дінуться, з землі їх ніхто не витягне, не вкраде, на плечі не кине», – каже він.

 

Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди National Endowment for Democracy