Львівські депутати зробили перший крок до забудови території дитячого санаторію

25 Травня 2023

Візуалізація майбутньої забудови (фото Contest.com.ua)

Наприкінці чергового засідання Львівської міської ради, що відбулося 25 травня, депутати більшістю у 42 голоси проголосували за додаткове питання про дозвіл на розробку детального плану території (ДПТ) у межах вулиць Коновальця, Житомирська, Гіпсова та Семирадського.

Мова йде про плани будівництва компанії «Авалон» на території дитячого санаторію на вулиці Коновальця. Наразі діючим зонінгом територія віднесена до лікувальної зони, де не передбачено будівництво житла. Проте розробкою ДПТ це планують змінити.

В інформаційній записці до проєкту ухвали було написано, що «прийняття ухвали дозволить розглянути можливість визначити коректну структуру перепланування кварталу». Ухвалу підтримали депутати «Європейської солідарності» (21 голос), «Варти» (7), «Голосу» (7), «Самопомочі» (4) і «Свободи» (3).

Теперішній стан дитячого санаторію на вул. Коновальця (фото Google Maps)

Нагадаємо, у травні 2021 року депутати вже голосували за надання дозволу на розробку ДПТ у цьому районі. Тоді забудовник не приховував намірів звести житлові будинки на території дитячого санаторію. Мер Львова тоді заветував ухвалу. Депутати спробували подолати вето, але за це проголосувало лише шість депутатів.

Підставою для вето мера були судові спори щодо майна санаторію. На території площею 0,44 га розташовані будівлі комунального дитячого ревмокардіологічного санаторію, які Львівська облрада продала ТОВ «Бізнес галерея «Лев». Натомість міськрада вважала будівлі своїми.

Міська рада намагалась витребувати назад продані облрадою будівлі через суд, але програла. Крім того, був ще позов прокуратури в інтересах Львівської міськради до ТОВ «Бізнес галерея «Лев», аби витребувати майно у власність громади Львова, а в подальшому до нового власника будівель ТОВ «Скай Дістрікт», 90% якого контролює «Авалон Інкомпані», яким володіє Алла Шамова. Але прокуратура також програла.

Візуалізація майбутньої забудови (фото Contest.com.ua)

У лютому минулого року стало відомо, що «Авалон» не відмовився від планів забудувати житлом територію дитячого санаторію. Тоді журі визначило переможців «Всеукраїнського відкритого архітектурного бліц-конкурсу на кращу проєктну пропозицію клубного житлового комплексу по вул. Коновальця, 114-116 у м. Львові».

Avalon збудує клубне житло на території дитячого санаторію на Коновальця

Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди National Endowment for Democracy.