Львівський суд заборонив вже десять партій

17 Червня 2022

Зображення з сайту poltava.to

Восьмий апеляційний адміністративний суд, який розташований у Львові, 17 червня заборонив діяльність політичної партії «Союз лівих сил» за позовом Міністерства юстиції України.

Партія «Союз лівих сил» створена 14 років тому, її керівником є Максим Гольдарб. 18 лютого 2022 року він звернувся через посольства США та Великобританії до керівництва цих країн з вимогою відшкодувати заподіяну нашій економіці шкоду через інспіровану ними військову паніку, яка спричинила економічні збитки для України в розмірі $6,5 млрд.

Як повідомив представник «Опори» Тарас Радь, колегія суддів дала згоду на право присутності журналістів на засіданні, проте без права відеофіксації. На засіданні традиційно були відсутні представники партії. Водночас «Союз лівих сил» надіслав відповідь із незгодою із звинуваченням Мін’юсту, безпідставність звинувачень і просив суд відхилити позовні вимоги Мін’юсту.

Нагадаємо, вчорашнє засідання у справі заборони «Опозиційна платформа – за життя» перенесли на 20 червня. Як стало відомо пізніше, в засіданні брав участь за допомогою відеозв’язку представник ОПЖЗ. Раніше також перенесли засідання у справі партії Наталії Вітренко «Прогресивна соціалістична партія України», яка подала зустрічний позов.

Інші заборонені

Наразі загалом вже є деcять партій, діяльність яких заборонив Восьмий апеляційний адміністративний суд. Так, раніше:

8 червня суд заборонив діяльність «Опозиційного блоку»,

13 червня – «Соціалісти» і «Справедливості та розвитку»,

14 червня – «Наші», «Держава», «Блок Володимира Сальдо»,

15 червня – «Соціалістична партія України»,

16 червня – «Ліва опозиція», «Партія Шарія».

Усе майно майно, кошти та інші активи цих партій та їхніх осередків в регіонах суд вирішив передати у власність держави. Рішення ще можуть бути оскаржені у Верховному Суді.

Нагадаємо, 20 березня президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки, яким на час війни призупиняється діяльність низки політичних партій, а саме: «Опозиційна платформа — За життя», «Опозиційний блок», «Партія Шарія», «Держава», «Ліва опозиція», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», «Соціалісти», «Наші», «Блок Володимира Сальдо».

А 14 травня президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій». Документ розширює перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Наприклад, відповідними підставами є виправдовування, визнання правомірним або заперечення збройної агресії проти України. Передбачається, що в разі заборони судом політичної сили її майно, кошти та інші активи переходять у власність держави.