Екс-голова Львівської ОДА Юрій Турянський подав позов проти NGL.media

23 Жовтня 2023

Голова відділення Національного олімпійського комітету у Львівській області Юрій Турянський подав позов проти NGL.media з вимогою спростувати частину тверджень статті «Впіймай мене, якщо зможеш», де йшлося про захоплення з використанням підроблених документів комунальної ділянки площею 11 га на околиці Львова.

По суті, Юрій Турянський, який у 2014 році протягом кількох місяців очолював Львівську ОДА, намагається оскаржити у суді наведені у статті NGL.media факти, які свідчать про його особисту причетність до захоплення комунальної ділянки і підробку деяких документів, використаних для такого захоплення.

Юрій Турянський (фото Гал-Інфо)

Юрій Турянський (фото Гал-інфо)

Турянський вважає, що поширена інформація ганьбить його честь та гідність, завдає шкоди його діловій репутації, а завдану йому моральну шкоду оцінює у 178 тис. грн.

«Визначаючи розмір шкоди позивач виходив з інтенсивності (глибини, ступеня) душевних страждань, які отримав від факту неправомірних дій, завданих збитків, тривалості негативних переживань обурення, правової невизначеності. Позивач оцінює вартість завданих моральних страждань у сумі 178000,00 грн. (сто сімдесят вісім тисяч) гривень», – сказано, зокрема, у позовній заяві Юрія Турянського, який наполягає, що доказом заподіяння йому моральної шкоди є сам факт його звернення до суду.

Окрім видавця і видавцем NGL.media є громадська організація «Львівська група» NGL.media, співвідповідачем у позовній заяві вказаний ПрАТ «ТРК «Люкс», якому належить сайт Zaxid.net, де була процитована стаття «Впіймай мене, якщо зможеш». Попри те, що статтю NGL.media про Турянського передрукували чи процитували десятки інших ЗМІ і серед інших статтю про Турянського передрукували чи процитували, наприклад, LVIV.media, Твоє місто, DailyLviv.com, Україна молода та інші ЗМІ , претензій до них колишній голова ЛОДА не висував.

Юридичний захист NGL.media у цій справі здійснюють юристи громадської організації «Платформа прав людини».