Єврейська громада не змогла скасувати містобудівну документацію на медцентр Козловського

27 Березня 2023

фото НГЛ

Представництву «Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу» не вдалося скасувати містобудівні умови і обмеження (МУО) на уже збудований приватний медичний центр на вул. Раппапорта у Львові. Львівський окружний адміністративний суд відмовився задовольнити позов на тій підставі, що після завершення будівництва МУО вважаються нечинними, а компанія, що отримала дозвіл на будівництво, припинила свою діяльність.

Представництво «Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу» оскаржило в суді містобудівні умови і обмеження, які виконком Львівської міськради видав компанії «Лемберг медікал центр» у 2019 році. Ця організація наполягає, що МУО були видані з порушеннями, адже ділянка, на якій велося будівництво, розташована в межах території пам’ятки історії місцевого значення «Старого єврейського кладовища ХІV століття 1855 рік» і має охоронний статус.

Львівська мерія надіслала до суду свою позицію, де наголосила, що будівництво медцентру завершене і він уже зданий в експлуатацію. Таким чином містобудівні умови і обмеження вважаються нечинними, тому судовий спір не має сенсу. Також представник мерії заявив, що будівля медцентру розташована за межами території «Старого єврейського кладовища», а межі історичного ареалу Львова взагалі не затверджені. Позицію мерії підтримав і представник ТзОВ «Лемберг медікал центр».

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Сакалош визнав порушення у проектній документації «Лемберг медікал центр», адже компанія не отримала дозволу Міністерства культури на будівництво в історичній частині міста. Водночас суд наголошує на тому, що ТзОВ «Лемберг медікал центр» у 2021 році припинило свою діяльність, а містобудівні умови і обмеження втратили чинність після завершення будівництва, тому скасування МУО нічого не змінить.

Отож суд повністю відмовив представництву «Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу» у позові.

Зазначимо, що ця організація не вперше судиться з мерією щодо будівництва на вул. Раппапорта. Так, у 2021 році єврейській громаді не вдалося скасувати ухвалу ЛМР, завдяки якій ТзОВ «Лемберг медікал центр» отримало земельну ділянку під будівництво.

Торік проти будівництва медичного центру виступило Міністерство культури, яке видало припис про припинення будівництва, але потім забудовник скасував припис через суд.

Поки тривали суди, будівництво медичного центру завершилось. Зараз будівля вже не належить компанії «Лемберг медікал центр», її офіційним власником є дворічний син відомого львівського бізнесмена Григорія Козловського. Раніше ми детально розповідали як на території міської комунальної лікарні стала можливою поява приватного медичного центру.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

Лікарська таємниця Козловського