Офіційний дистриб’ютор та його клієнт позмагались за поставку масла для медцентру 

26 Січня 2023

Фото ілюстративне, автор: Sorin Gheorghita

Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради за результатами проведених відкритих торгів з особливостями повідомив про намір підписати угоду щодо поставки 1200 кілограмів вершкового масла.

Відповідний контракт загальною вартістю 208,8 тис. грн планують укласти з ПП «Маяк-Агротехнології». Та виявилось, що єдиний «конкурент» потенційного переможця має з ним офіційні бізнес-відносини, що могло вплинути на проведення торгів.

На тендер прийшло лише двоє учасників. Згадане ПП «Маяк-Агротехнології» та ТОВ «Торговий дім Горянка Іф». При очікуваній вартості замовлення в 213,6 тис. грн учасники на аукціоні не торгувались. «Маяк-Агротехнології» в першому раундів запропонував виконати замовлення за 208,8 тисяч, а його конкурент за 213,6 тисяч гривень. В подальшому жодна сторона не змінила своєї первісної пропозиції.

Як наслідок переможцем аукціону визнали «Маяк-Агротехнології». У разі підписання договору підприємство має поставляти солодковершкове масло 72,5% жирності, без сторонніх запахів і присмаків та без використання рослинних жирів. При цьому товар має бути запакований у картонні коробки зі стікером по 5 або 10 кг.

Вартість одного кілограму масла становитиме лише 174 грн/кг без ПДВ. При цьому середні споживчі ціни на масло Івано-Франківській області у грудні 2022 року становили понад 350 грн/кг. Щодо гуртових цін, то на гуртовому ринку «Шувар» у Львові мінімальна ціна на вершкове масло жирністю 72,5% зараз становить 222 грн.

Поставка масла відбуватиметься протягом 2023 року відповідно до заявок замовника. Залишки терміну зберігання поставленого продукту повинно бути не менше 80% від загального терміну зберігання.

Виробник вводив в оману

Проаналізувавши тендерну документацію учасників ми виявили кілька документів, що вказують на певну пов’язаність підприємств. Першими були довідки про виробника масла, яке у підсумку мало дістатись медцентру. Виявилось, що обидві фірми співпрацюють з одним виробником – івано-франківським ТОВ «Іва-Арт».

У 2020 році Антимонопольний комітет оштрафував підприємство на 2,8 млн грн за поширення інформації про свою продукцію, яка вводить в оману, що є порушенням ст.15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Якщо спрощено – за поставку масла, яке за своїми характеристиками було не зовсім маслом.

Та от, саме з «Іва-Арт» обидва учасника торгів домовились про замовлення продукції, яку потім планувалось доставити Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центру. Крім того, «Торговий дім Горянка Іф» суборендувало у «Іва-Арт» офіс в Івано-Франківську, звідки, власне, й здійснює свою підприємницьку діяльність. Для «торгового дому» це було не складно, оскільки власниками обох фірм є одна й та ж пара підприємців – Ігор Івасишин та Юрій Сміх.

Також виявилось, що ПП «Маяк-Агротехнології» у складі своєї тендерної пропозиції опублікував договір поставки від 13 січня 2023 року, в якому другою стороною виявився ні хто інший, як прямий конкурент на згаданих торгах – «Торговий дім Горянка Іф».

«Торговий дім Горянка Іф» є офіційним дистриб’ютором виробника масла. Що й не дивно, враховуючи спільних власників.

У підсумку, хто б зі згаданої пари не отримав підряд – виробник масла ТОВ «Іва-Арт» буде в плюсі.

Що ж до потенційного переможця торгів, то власником  ПП «Маяк-Агротехнології» станом на кінець січня вказаний Богдан Місюрак з міста Тисмениця. Підприємцеві також належить ТОВ «Маяк», що спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби молочних порід. У 2015 році Місюрак балотувався до Тисменицької міської ради від політичної партії «Європейська солідарність», однак достатньої кількості голосів не набрав.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.