Ситуація на кордоні: кого пропускають в першу чергу і як відстежити чергу

04 Березня 2022

Шегіні. 1.03.2022

За інформацією Держмитслужби України на кордонах України з країнами Євросоюзу автомобільних черг наразі практично немає. Митники першочергово оформлюють гуманітарні вантажі. З України безперешкодно пропускають пасажирські автобуси, якими переміщуються діти та жінки через автомобільні пункти.

Відстежити ситуацію на кордоні

Нагадаємо, волонтери львівської IT-компанії SoftServe започаткували ініціативу для відслідковування ситуації на західному кордоні в реальному часі. За посиланням є таблиця, яка оновлюється кожні 1-2 години на основі даних прикордонної служби та інформації від людей, які перетинають держкордон. Тут інформація про довжину автомобільної черги в кілометрах, приблизний час очікування в годинах та кількість людей на пішому перетині.

Окремо в таблиці з’являється інформація про час, коли оновлювалася інформація по кожному з прикордонних пунктів, а також посилання на телеграм-чат, де люди, які перетинають кордон в одному місці, можуть спілкуватися.

На даний час, за даними сервісу, найбільші черги на пунктах пропуску Шегіні –Медика (Польща) та Краківець-Корчова (Польща). Тут черга 10 км і орієнтований час перетину 23 години. Аналогічна ситуація на переході Дякове – Халмеу (Румунія).  Інші пункти пропуску можна перейти за 1-3 години. Але інформація постійно змінюється.

Для оперативного та безперешкодного ввезення товарів гуманітарної допомоги:

  1. Сформувати гуманітарний вантаж за кордоном, згрупувавши його по окремих групах товарів (продукти харчування, ліки, предмети домашнього вжитку, предмети особистого захисту тощо) та сформувати їх перелік.
  2. Зібрати товаросупровідні документи на вантаж (за наявності) та передати особі, що буде супроводжувати переміщення через кордон даного товару (зокрема, водію).
  3. У пункті пропуску на державному кордоні особою, що перевозить даний товар (супроводжує вантаж в місце призначення), здійснити декларування переміщуваних товарів по групах товарів за встановленою формою та разом з наявними товаросупровідними документами надати посадовій особі митниці. Декларування переміщуваних товарів потрібно здійснювати окремо на кожен транспортний засіб, яким товари гуманітарної допомоги будуть доставлятись до місця призначення.
  4. Після здійснення митного оформлення та пропуску транспортного засобу доставити товари гуманітарної допомоги до місця призначення.
  5. Декларування товарів необхідно здійснювати в повному обсязі (без будь-якого приховування). За бланками декларацій звертатись в пункті пропуску до посадових осіб митниці. Посадові особи митниці мають право, за необхідності, здійснити повний огляд переміщуваних товарів, та у випадку виявлення розбіжностей відмовити у їх пропуску.

Матеріал підготовлено за підтримки New Democracy Fund. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію New Democracy Fund.