З третьої спроби депутати віддали під забудову територію біля ставу Стосика

16 Вересня 2021

Фото ілюстративне. Аерозйомка району Під Голоском. Джерело: Варіанти

Депутати Львівської міської ради сьогодні, 16 вересня, дозволили передати у власність вісім земельних ділянок в 6-му Заозерному провулку в районі Під Голоском. Зробили це незважаючи на те, що цю територію обіцяли віддати під громадські потреби.

Ділянки призначені для будівництва та обслуговування житлових будівників, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка). Вони розташовані поблизу водойми, яку місцеві називають ставом Стосіка, а також біля житлового комплексу «Білий Шоколад».

Найбільшу ділянку площею 0,1 га мала отримала Тетяна Барщовська, ще сім ділянок по 0,09 га − Мар’яна Похорукова, Любов Сердюк, Наталія Лебединська, Іван Похоруков, Михайло Куциняк, Йосиф Мисло та Василь Коцик.

Відповідно до плану зонування, вісім ділянок розташовані одразу в декількох зонах. Це і зона змішаної малоповерхової та багатоповерхової забудови, і садибна житлова забудова. А також громадська територія та зона малоповерхової квартирної житлової забудови.

Раніше ці ділянки обіцяли віддати для рекреаційних, громадських потреб жителів району Під Голоском. Це редакції «Наші гроші. Львів» підтвердила мешканка району, учасниця робочої групи з вирішення проблемних питань в районі Під Голоском Людмила Федяй.

«За» передачу ділянок майбутньої громадської зони депутати вже голосували третій раз. І тепер питання підтримали усі фракції, навіть «Самопоміч», яка під час попередніх разів утрималася від голосування за цю ухвалу.
Нагадаємо, на сесії в липні цього року ухвала не набрала потрібної кількості голосів – її погодили лише 43 депутати. При цьому від «Самопомочі» проголосувала «за» лише одна депутатка Любов Давидович.
Тоді під кінець засідання депутат Львівської міської ради від «Європейської солідарності» Юрій Ломага висунув пропозицію переголосувати це питання. Повторно «за» ухвалу було ще менше депутатів – 39. Від «Самопомочі» це питання тоді підтримали троє членів – Богданна Зубрицька, Роман Федишин та Андрій Шевців.

Приблизне розташування восьми земельних ділянок в районі Під Голоском, де мала бути громадська територія

На теперішньому засіданні зауваження до проєкту ухвали мав начальник управління земельних ресурсів Сергій Коровайник. Він зазначив, що земельні ділянки є вільними від забудови і їх можна продати на земельних торгах. Окрім того, сім ділянок розташовані в межах зони багатоповерхової житлової забудови, де не передбачене будівництво індивідуальних будинків.

Написала зауваження також і очільниця юридичного департаменту Гелена Пайонкевич. Вона зазначила, що немає «інформації про відповідність всім видам містобудівної документації».

Нагадаємо, в травні 2020 року виконавчий комітет запровадив там мораторій на нове будівництво в районі Під Голоском, зокрема, через відсутність громадської інфраструктури. Тут працює оновлена робоча група з вирішення проблемних питань.

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.