21-річна львів’янка запатентувала ще чотири види сірників

12 Лютого 2014

сірники10 лютого 2014 року Український інститут промислової власності зареєстрував ще один патент на промисловий зразок “сірник” авторства львів’янки Анастасії Штукалюк. Утім цього раз мова йде про чотири варіанти сірника.

Як вже повідомляли “Н.Г. Львів”, винахідниця Анастасія Штукалюк вже є власником одного патенту на сірник. Вона навчається на архітектора в НУ “Львівська політехніка”. У її резюме на сайтах з працевлаштування вказано, що працювала інтерв’юером в соціологічній агенції “Фама” та “клінером” у ДП “Дирекція з будівництва об’єктів до Євро 2012 у Львові”.

Окрім того, ще один львівський студент Олександр Листвак отримав патент на промисловий зразоккорок “пробка для закупорювання пляшок”. Як вже інформували “Н.Г. Львів”, він також патентував запальничку, вішалку для одягу, корки, лопатки для харчових продуктів.

Допомогала в оформленні патентів львівська фірма “Формула-Брок”. Вона також надавала аналогічні послуги львівським винахідникам, які протягом 2013 року патентували усе підряд: зубочистки, планшетні комп‘ютери, корки, вішаки, респіратори, запальнички, лампочки, світильники, господарські рукавиці та інше.

Людей, які займаються діяльністю з оформлення патентів на давно відомі речі, називаються “патентними тролями”. Завдяки отриманим патентам на промислові зразки вони вимагають фінансового відшкодування у компаній, які імпортують товари, що “схожі” на запатентовані.