Росія вперше визнала загибель своєї військовослужбовиці

15 Липня 2022

Анастасія Савіцкая. Фото з Однокласників матері

З початку повномасштабної війни рф неохоче визнає смерть своїх бійців. Востаннє міноборони росії озвучувало кількість загиблих наприкінці березня, тоді відомство оголосило 200-ми 1,3 тис. окупантів.

Перша жінка-військовослужбовиця, чию ліквідацію під час вторгнення в Україну, визнано офіційно – єфрейторка Анастасія Савіцкая з Волгограду. 12 липня інформацію про її загибель під час бойових дій підтвердив місцевому онлайн-виданню голова волгоградської ради ветеранів.

Анастасія Андрєєвна Савіцкая народилася 30 серпня 1986-го (35 років) у столиці республіки Адигея місті Майкоп. Про службу в армії вона мріяла з дитинства:

*тут і далі цитати окупантів подаємо мовою оригіналу, пунктуація та граматика збережені

«Сразу по окончании школы, в 18 лет, она подписала контракт (..). Получается, что буквально со школьной скамьи связала свою жизнь с военным делом»,розказує сестра загарбниці Анжеліка Воробьйова.

Військову кар’єру Савіцкая розпочала у залізничних військах Вологограду, а згодом перевелася у військову частину 98538, що дислокується у місті Невинномиськ Ставропольського краю. Була зв’язковою.

Анастасія Савіцкая у Невинномиську. Фото з VK

У Невинномиську майбутня окупантка вийшла заміж за побратима:

«Сейчас он на военной пенсии, а когда-то вместе с Настей служил в одной воинской части, – розказують рідні загарбниці. – Хорошая семья, вместе воспитывали сына от первого брака, потом и вторая дочка появилась».

Окупантка з матір’ю Валєнтіной Костенко. Фото з VK матері

Росіянка відправилася воювати 18 червня. Рідні загарбниці кажуть: нічого не знали про її бойове відрядження. Заступник командира з військово-політичної роботи військової частини 98538 майор Сєргєй Міночкін переконує, що Савіцкая вбивала українців за власною ініціативою:

«Она была в первых рядах всех инициативных групп, – каже він. – С начала спецоперации также была небезучастна: мы вместе помогали собирать гуманитарную помощь. А потом сама поехала на Украину».

Анастасія Савіцкая. Фото з Однокласників матері

Загарбниця ліквідована 8 липня у Новій Каховці Херсонської області. Мати Савіцкой на своїй сторінці в Однокласниках опублікувала останнє її фото.

«Во время ракетного обстрела Анастасия находилась в бомбоубежище, куда и прилетела ракета. Не могу сказать, выжил ли кто-то из сослуживцев Насти… Про остальных ничего не знаю, – ділиться обставинами смерті сестри Анжеліка Воробьйова. – Я безумно ею горжусь».

Анастасія Савіцкая. Фото з Однокласників її матері

Російські пабліки пишуть: чоловік Савіцкой дуже шкодує про те, що відпустив дружину на війну, адже вбиваючи українських батьків і дітей вона залишила сиротами своїх.

Поховали окупантку 13 липня.

Контакти окупантки та її родичів: 

Анастасія Савіцкая в Однокласниках Стаська Романова.

Мати Валєнтіна Костенко у ВКонтакті, в Однокласниках.

Телефони: Анастасія Савіцкая +79608720986; матір Валєнтіна Костенко +79093849617, +79889641899; сестра Анжеліка Воробьйова +79610576509.

Email сестри Анжелікі vorobyowa2010@yandex.ru

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк. 

«Гєродот» з Дагестану