Інспекторам ДАБК не вдалося зупинити будівництво фудкорту на площі Двірцевій, що ведеться з порушеннями

06 Квітня 2020

Восьмий апеляційний адміністративний суд не задовольнив скарги інспекції ДАБК у Львові про відновлення своїх приписів щодо порушень під час будівництва ресторану на площі Двірцевій. Його зводить бізнес-партнер екс-нардепа від ВО «Свобода» Ігоря Кривецького − Олександр Веремеєнко.

Фудкорт буде на місці колишнього диспетчерського пункту, хоча це будівництво не входило у проєкт реконструкції площі Двірцевої. На початку лютого цього року інспекція державного архітектурно-будівельного контролю виявила низку порушень при будівництві цього об’єкту. Наприклад, фасади вже зведеного закладу громадського харчування не відповідають попередньо затвердженому проекту. А паспорт опорядження фасаду не узгоджений з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Що більш, проєктну документацію розробили на нове будівництво, хоча містобудівні умови та обмеження видавались на реконструкцію з розширенням за рахунок надбудови.

Тут не передбачено потрібної кількості місць для паркування, немає угоди з «Львівводоканалом» про приєднання майбутнього ресторану до водопостачання та водовідведення, а термін оренди ділянки, на якій ведеться будівництво, закінчився ще 23 жовтня 2019 року.

Після перевірки інспектори ДАБК скасували дію повідомлення про початок будівельних робіт, зобов’язали їх припинити та усунути містобудівні порушення. Вони оштрафували Олександра Веремеєнка на 850 грн. А от архітектурну компанію, як проектувала будівництво, а це ТОВ «Шеремета Архітект Груп» на 189 тис. грн. Ще 94,6 тис. грн штрафу отримав підрядник — ПП «Пегас-Україна».

Після наданих інспекцією приписів Олександр Веремеєнко мав би усунути всі містобудівні порушення, однак вже за декілька днів зупинив дію всіх своїх зобов’язань через суд. Приписи та скасування повідомлення про початок будівельних робіт будуть нечинними доти, доки суд визначить їхню законність.

Інспекція ДАБК у Львові подала апеляційну скаргу на таке рішення, однак суддя апеляційного суду її не задовольнив. Він зазначив, що якщо продовжити дію приписів, то Веремеєнкові доведеться заплатити штраф за їхнє невиконання, а це ускладнить «ефективний захист та поновлення прав і інтересів позивача». При цьому суддя додав, що зупинення дії приписів не означає вирішення спору.

Олександр Веремеєнко отримав містобудівні умови та обмеження на реконструкцію павільйону під ресторанний дворик у травні 2018 року. Саме ж право власності на цю будівлю отримав ще в 2014 році.

Веремеєнко має спільний бізнес з колишнім народним депутатом від ВО «Свободи» Ігорем Кривецьким. Разом вони володіють нічним клубом «Fashion Club» в центрі Львова, а також низкою громадських організацій, серед яких – «Розвиток громади».