На знезараження вулиць три об’єднані громади Чернівецької області витратять 165 тисяч грн

Всі населені пункти повністю обробляють великими обприскувачами, а з цього тижня дезінфікуватимуть вулиці з твердим покриттям та місця найбільшого скупчення людей
06 Квітня 2020

Об’єднані територіальні громади Чернівецької області за останні два тижні замовили послуги з дезінфікування доріг та вулиць на загальну суму 165 тис. грн.

Найпершою послуги замовила Мамалигівська сільська рада Новоселицького району. Відповідний договір з комунальним підприємством «МК Мамалигівської сільської ради» вона підписала 20 березня. Обробка вулиць та доріг громади коштуватиме 50 тис. грн, не враховуючи вартість дезінфекційних засобів.

Дезінфікування вулиць Великокучурівської громади (джерело: Facebook Великокучурівської ОТГ)

Сільський голова Аркадій Шова розповідає, що зараз всі населені пункти повністю обробляють великими обприскувачами, а з цього тижня дезінфікуватимуть вулиці з твердим покриттям та місця найбільшого скупчення людей. Оброблятимуть ці території кожного дня в теплу погоду. До Мамалигівської сільської ради входить шість сіл: Мамалига, Драниця, Подвірне, Стальнівці, Несвоя та Балківці.

А от дезінфікування доріг, тротуарів та прибудинкових територій обійдеться Новоселицькій міській раді у 75 тис. грн. До громади входить десять сіл: Новоселиця, Маршинці, Рингач, Шишківці, Рокитне, Слобода, Ревківці, Строїнці, Котелеве та Зелений Гай. Оброблятиме території комунальне підприємство «Новоселицька міська тепломережа».

Дороги державного значення допомагають дезінфікувати працівники ДСНС, самостійно ж місто обробляє комунальні дороги − пояснює заступник міського голови Новоселицької міської ради Сергій Арсеній. Територію чистять раз на три дні залежно від погодних умов, комунальні працівники також звертають увагу на місця скупчення людей.

Замовила послуги дезінфікування й Великокучурівська сільська рада Сторожинецького району. Їх надаватиме чернівецький підприємець Григорій Гаврилюк за 40 тис. грн. Протягом 2019-2020 років він отримав замовлень на 1,7 млн грн, в основному на вивезення сміття і полив полігону.

«Постійного графіку немає. Я даю машину, а вони вже вирішують, які вулиці дезінфікувати. Наприклад, у четвер вони працювали цілий день», − розповідає підприємець Григорій Гаврилюк. На своїй фейсбук-сторінці сільська рада вже опублікувала фотографії дезінфікування доріг. До Великокучурівської об’єднаної територіальної громади належать чотири населених пункти: Великий Кучурів, Снячів, Тисовець та Глибочок.

Матеріал підготували за підтримки МФ Відродження