Інспектори ДАБК судяться з бізнесменом Веремеєнком через будівництво фудкорту на площі Двірцевій

24 Лютого 2020

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львові подала апеляційну скаргу, щоб відновити дію своїх приписів щодо усунення порушень будівництва ресторану на площі Двірцевій. Його зводить бізнес-партнер екс-нардепа від ВО «Свобода» Ігоря Кривецького − Олександр Веремеєнко.

Фудкорт буде на місці колишнього диспетчерського пункту, хоча це будівництво не входило у проєкт реконструкції площі Двірцевої. А на початку лютого цього року інспекція ДАБК виявила низку порушень при будівництві цього об’єкту. Зокрема, інспектори виявили, що фасади вже зведеного закладу громадського харчування не відповідають попередньо затвердженому проекту. І паспорт опорядження фасаду не узгоджений з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Що більш, проєктну документацію розробили на нове будівництво, хоча містобудівні умови та обмеження видавались на реконструкцію з розширенням за рахунок надбудови.

Реконструкція з надбудовою. Було – стане (Фото 1 -Félix de Tisonnier, фото 2- “Львівський портал”)

Тут не передбачено необхідної кількості місць для паркування, немає угоди з «Львівводоканалом» про приєднання майбутнього ресторану до водопостачання та водовідведення, а термін оренди ділянки, на якій ведеться будівництво, закінчився ще 23 жовтня 2019 року.

Після перевірки  інспектори ДАБК скасували дію повідомлення про початок будівельних робіт та зобов’язали їх припинити та усунути містобудівні порушення. Вони оштрафували Олександра Веремеєнка на 850 грн. А от архітектурну компанію , як проектувала будівництво, а це ТОВ «Шеремета Архітект Груп» на 189 тис. грн. Ще 94,6 тис. грн штрафу отримав підрядник — ПП «Пегас-Україна».

Інспектори також мали претензії до експертизи цього проєкту – ТОВ «Глобал Промпостач» не зазначила у ній вищезгадані порушення, а сам проєкт будівництва затвердив Олександр Веремеєнко.

Після наданих інспекцією приписів замовник мав би усунути всі містобудівні порушення, однак вже за декілька днів зупинив дію всіх своїх зобов’язань через суд. Приписи та скасування повідомлення про початок будівельних робіт будуть нечинними доти, доки суд визначить їхню законність. Наразі інспекція ДАБК у Львові подала апеляційну скаргу.

Одним з основних аргументів Олександра Веремеєнка в суді щодо необхідності   скасування дію приписів інспекції було те, що було те, що «перевірка була проведена за відсутності замовника чи належного представника такого, що в свою чергу, позбавило можливості надавати документи під час перевірки щодо нібито порушень виявлених під час перевірки».

Олександр Веремеєнко отримав містобудівні умови та обмеження на реконструкцію павільйону під ресторанний дворик у травні 2018 року. Саме ж право власності на цю будівлю отримав ще в 2014 році.

Олександр Веремеєнко має спільний бізнес з колишнім народним депутатом від ВО «Свободи» Ігорем Кривецьким. Разом вони володіють нічним клубом «Fashion Club» в центрі Львова, а також низкою громадських організацій, серед яких – «Розвиток громади».