Суд визнав недійсним рішення Рясне-Руської сільської ради про передачу майже 2,55 га землі «Гаражно-будівельному кооперативу «Пікап». Про це стало відомо з рішення Господарського суду Львівської області, опублікованого в реєстрі 9 березня.
Франківська окружна прокуратура Львова позивалась до кооперативу та Львівської міської ради, бо рішення про передачу землі прийняли з порушеннями. Саме рішення приймала не Львівська міська рада, а Рясне-Руська сільрада у жовтні 2020 року, а вже в листопаді того року село увійшло до складу Львова.
Як стверджував представник прокуратури, гаражно-будівельним кооперативам можуть давати землю лише для гаражного будівництва і лише з цільовим призначенням – «землі житлової та громадської забудови». Водночас, сільрада у жовтні 2020 року передала землю за категорією «землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення», що суперечить Земельному кодексу України.
Крім того, у статуті кооперативу не визначено кількість гаражів, які запланували будувати, а також відсутня будь-яка містобудівна документація на будівництво гаражів (генплан, зонування, детальний план території).
Натомість представник кооперативу наполягав, що загальний суспільний інтерес у використанні земельної ділянки за її цільовим призначенням у цій справі не переважає над приватним інтересом та отриманим правом власності на землю. Немає підстав стверджувати, що вони є недобросовісними власниками, а скасування рішення лише створить «надмірний тягар» для кооперативу.
На думку суду, оскільки земля передана для будівництва гаражів, а відтак для містобудівних потреб, то це не можна було б робити за відсутності плану зонування або детального плану території. Але Рясне-Руська сільрада не вносила зміни до свого генплану після отримання землі, не розробляла іншу містобудівну документацію. Суд також погодився з прокуратурою щодо порушення Земельного кодексу щодо призначення землі і скасував право власності кооперативу на землю.
Обслуговуючий кооператив «Гаражно-будівельний кооператив «Пікап» зареєстрували у вересні 2020 року, за два тижні до передачі землі у власність. Причому засновниками та членами кооперативу є лише три особи: Андрій Піх (він же керівник та син тодішнього депутата сільради), Ірина Мозуль, Тарас Дмитришин.
Нагадаємо, як повідомляв заступник міського голови Львова Любомир Зубач, за останніх три місяці до місцевих виборів у 2020 році Рясне-Руська сільрада роздала «під гаражі» майже 65 га землі. Загалом мова йде про 18 будівельно-гаражних кооперативів, які створили у тому ж 2020 році. З усіх цих кооперативів саме «Пікап» отримав найбільшу кількість землі – 12 ділянок загальною площею 10,2 га, повідомляв ZAXID.NET.
Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.