У декларації головного дорожника Львівщини знайшли порушень на 2,9 млн грн

24 Травня 2024

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило неточності та неправдиві дані у декларації керівника Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області Олега Берези на загальну суму  2,9 млн грн. Про це йдеться у довідці про результати перевірки декларації, оприлюдненій на офіційному сайті НАЗК.

НАЗК перевірила декларацію Олега Берези за 2022 рік, де виявило низку порушень. Зокрема, він не вказав вартість двох львівських квартир площею 93,4 м2 та 70,5 м2, а також паркомісця, які переоформив на доньок. Також невідповідності виявились у розділі про грошові активи Берез на 1,6 млн грн: частину заощаджень чиновник задекларував неправильно, а ще частину взагалі не вказав.

Олег Береза (фото Facebook)

Олег Береза (фото Facebook)

Загалом НАЗК виявило порушень у декларації 49-річного Олега Берези на 2,9 млн грн. У висновках перевірки вказано, що ці порушення мають ознаки ч.1 ст. 3662 ККУ і умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України “Про запобігання корупції”, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб . Покарання за цією статтею – штраф 68-85 тис. грн, громадські роботи або позбавлення волі до двох років із забороною займати певні посади.

Додамо, що у березні Олег Береза подав декларацію за 2023 рік, судячи з якої торік його дружина стала власницею ще однієї квартири у Львові вартістю більше 3 млн грн. Загалом подружжя Берез минулого року заробило майже 5 млн грн.

Зазначимо, що Олег Береза дає підстави сумніватися у його доброчесності. Ще у 2018 році NGL.media писали про те, як Береза здав в оренду очолюваному ним комунальному підприємству «Львівавтодор» власну машину. Тоді справа дійшла до суду, але з формальних причин її закрили.

Олег Береза очолює Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області і до 2023 року – Служба автомобільних доріг у Львівській області з 2020 року. До цього він був депутатом Львівської міської ради та у різний період очолював комунальні підприємства «Львівелектротранс» та «Львівавтодор».


Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди National Endowment for Democracy