Київський суд скасував арешт частини майна родини Гринкевичів

18 Квітня 2024

Шевченківський районний суд міста Києва скасував арешт майна, накладений раніше на будівлю, приміщення та земельну ділянку, які належать ТОВ «ВТ Девелопмент», що входить в орбіту скандального львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.

Зараз власником «ВТ Девелопмент» через ТОВ «Ясниський край» є львів’янин Максим Станкевич. Проте ще влітку 2023 року бенефіціаром компанії була вказана Світлана Гринкевич, дружина Ігоря Гринкевича, якого затримали в кінці грудня при спробі дати 500 тис. доларів хабаря працівнику ДБР. Він також є підозрюваним у справі щодо махінацій із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.

22 січня 2024 року Печерський районний суд міста Києва арештував майно «ВТ Девелопмент» у Львові, а саме:

  • будівлю площею 3100 м2, на вул. Героїв УПА, 72 у Львові
  • нежитлові приміщення холодильника-розподілювача на вул. Апостола Д., 14 площею майже 1760 м2,
  • земельну ділянку площею 0,15 га на вул. Героїв УПА.
Прихована історія Ігоря ГринкевичаВід будівельних скандалів у Львові до скандалу з тендерами МіноборониДетально

Арешт на майно «ВТ Девелопмент» наклали в рамках досудового розслідування щодо контрактів Міноборони з ТОВ «Трейд лайнс рітейл» (власник Роман Гринкевич) і ТОВ «БК Сітіград» (власник Володимир Вдов’як).

Адвокат «ВТ Девелопмент» заявив у суді, що компанія не пов`язана «з фактами укладення та виконання договорів, які предметом досудового розслідування». Крім того, суд встановив, що слідчі не надали доказів протиправної діяльності компанії, вона не є стороною договорів, які розслідують, а майно придбали задовго до їх укладення.

Тому суд вирішив, що подальше збереження арешту майна «не виправдовується потребами досудового розслідування» і скасував його.

Це одне із трьох відомих кримінальних проваджень щодо Ігоря Гринкевича. В основній справі, щодо поставки неякісного одягу для військових, підозрюваними є Ігор Гринкевич із сином Романом та ще троє людей. Наразі строки досудового розслідування продовжили 17 липня цього року, у справі хабаря – до кінця червня.


Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди National Endowment for Democracy