Олексій Шевчук втратив ліцензію через порушення адвокатської етики

28 Грудня 2023

Відомого київського адвоката та колишнього керуючого партнера адвокатського бюро «Barristers» Олексія Шевчука позбавили права займатися адвокатською діяльністю. Відповідне рішення 19 грудня 2023 року ухвалила Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області (КДКА). Шевчук ще має право оскаржити рішення комісії протягом 30 днів.

Нагадаємо, що Олексій Шевчук неодноразово фігурував у публікаціях NGL.media – зокрема, про зникнення у Львові 10 тис. військових аптечок зі США, а також про зловживання деяких громадських організацій з системою «Шлях».

Олексій Шевчук втратив право займатися адвокатською діяльністю (фото Facebook)

Олексій Шевчук втратив право займатися адвокатською діяльністю
(фото Facebook)

Олексія Шевчука позбавили права займатися адвокатською діяльністю через скаргу киянки Людмили Новосьол, яку обурив пост Шевчука у Facebook, де він погрожував невідомим, які зіпсували його приймальню у Києві тим, що вони «скоро отримають повістки в гарячі точки». Підписався він як «офіцер_Олексій Шевчук».

КДКА підтримала скаргу Новосьол, визнавши, що Олексій Шевчук порушив правила адвокатської етики, і позбавила його права займатися адвокатською діяльністю. У детально описаному рішенні наголошується, що це не перше порушення Шевчука – у лютому 2023 року дію його ліцензії уже призупиняли на три місяці за образливий допис про іншого відомого адвоката Масі Наєма.

Незважаючи на позбавлення адвокатської ліцензії, 38-річний Олексій Шевчук в кінці грудня подав заявку на участь у конкурсі з відбору на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).