Міськрада Стрия фінансує приватний футбольний клуб, президентом якого є мер міста

07 Листопада 2023

Стрийська міськрада витратила майже 9,2 млн грн на фінансування приватного футбольного клубу «Скала 1911», президентом якого є міський голова Олег Канівець.

Відповідно до бюджету Стрийської міської територіальної громади, фінансова підтримка ФК «Скала 1911» у 2023 році склала 5,37 млн грн. Бюджетне фінансування футбольний клуб, який грає у другій лізі, уже три роки отримує за офіційною міською програмою. Загалом за три роки Стрийська міськрада витратила на фінансування приватного клубу 9,17 млн грн, і витрати з кожним роком зростають.

Заснований ще у 1911 році стрийський футбольний клуб «Скала» неодноразово змінював назви і припиняв свою діяльність. Вчергове клуб під назвою «Скала 1911» відродився у 2020 році. Офіційним президентом клубу став колишній народний депутат Олег Канівець, який на той момент балотувався на посаду мера Стрия.

Мер Стрия Олег Канівець у кепці ФК «Скала 1911»

Мер Стрия Олег Канівець у кепці ФК «Скала 1911»

Мерські вибори Олег Канівець виграв і з того моменту «Скала 1911» почала регулярно отримувати фінансування з міського бюджету – 1,5 млн грн у 2021 році, 2,3 млн грн – у наступному році, і ще 5,37 млн грн цього року. При цьому, за даними УПЛ, мер залишається президентом ФК «Скала 1911».

У відповідь на запит NGL.media заступник мера Стрия Микола Дмитришин заявив, що твердження про фінансування з бюджету приватного футбольного клубу є помилковим, бо гроші отримує не безпосередньо клуб, а однойменна громадська організація.

«ТОВ «ФК «Скала 1911» зареєстроване 31 січня 2023 року […] До цього часу клуб діяв виключно як громадська неприбуткова організація і отримував часткове фінансування з міського бюджету […] Щоб вийти на професійний рівень, було долучене приватне фінансування. Однак навіть після створення ТОВ, бюджетне фінансування здійснюється виключно на ГО. […] Тому твердження, що міська рада фінансує приватний футбольний клуб є помилковим», – стверджує Микола Дмитришин.

За даними YouControl, ТОВ «ФК «Скала 1911» було створене лише у січні 2023 року, а до того часу клуб працював як громадська організація з тією ж назвою. ГО «ФК «Скала 1911» була зареєстрована у грудні 2020 року, серед її засновників були і сам Микола Дмитришин, і син мера міста Тарас Канівець. На початку 2023 року ГО «ФК «Скала 1911» разом з місцевим підприємцем Романом Рибчинський стали співзасновниками ТОВ «ФК «Скала 1911». При цьому обома організаціями – і ТОВ, і ГО – керує депутат Стрийської міськради Володимир Бурій.

Варто зауважити, що Стрийська міськрада фінансує ще кілька спортивних організацій. Мова йде про підтримку міських федерацій волейболу та боксу, а також сільського футболу. На ці три програми  міськрада витратить цього року загалом 3,6 млн грн – менше ніж на один ФК «Скала 1911».

Підготував Максим Піхо