Сім’ї львівських депутатів Ломаги і Різника виграли суд у виконкому міськради

23 Червня 2023
Депутати Львівської міськради Олексій Різник і Юрій Ломага (фото ZAXID.NET)

Депутати Львівської міськради Олексій Різник і Юрій Ломага (фото ZAXID.NET)

Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії виконавчого комітету Львівської міськради і скасував принаймні два рішення, що стосувалися відмови у наданні містобудівних умов та обмежень (МУО) на реконструкцію нежитлових котеджів у житлові квартири близьким родичам депутатів Львівської міськради від «Європейської солідарності» – Олексія Різника і Юрія Ломаги.

Йдеться про комплекс котеджів у Брюховичах, які збудували біля озера «Плотіки» під виглядом розважально-відпочинкового комплексу. Їх придбали приватні особи, які потім перепродали частину будиночків. Восени 2022 року новими власниками частини котеджів стали родичі Різника і Ломаги.

Життя у вічному курортіУ Брюховичах хотіли відновити славу курорту, але знову побудували котеджі

Нові власники звернулись до виконкому Львівської міськради, щоб отримати документи для реконструкції нежитлових котеджів в житлові одиниці – квартири. На засіданні 22 лютого члени виконкому розглянули ці рішення і вирішили детальніше вивчити ситуацію, перш ніж видавати МУО. Через місяць, 21 березня, виконком вирішив відмовити у видачі МУО на реконструкцію восьми котеджів у житлові квартири, оскільки це суперечить містобудівній та земельній документації Брюховичів.

Як виявилось, власники котеджів на цьому не зупинились і звернулись до суду. Загалом було подано вісім позовних заяв: від дітей Юрія Ломаги – Софії, Дмитра та Давида, а також від Мирослави Дроздовської, яка зареєстрована за однією адресою з дітьми Ломаги. Ще чотири позови надійшли від тестя і тещі Олексія Різника – Івана та Оксани Лоневських, а також від Надії і Романа Різників (ймовірно, батьки депутата).

Райські сади депутатів міськради

На момент публікації цієї новини відомо, що суд задовольнив позови Дмитра Ломаги і Романа Різника. В обох випадках підставою стало те, що виконком порушив встановлений 10-денний термін розгляду звернень на видачу МУО. До міськради родичі депутатів звернулись 8 лютого, а виконком ухвалив рішення про відмову через 29 робочих днів – лише 21 березня. Представляли своїх родичів у суді особисто Юрій Ломага і Олексій Різник.

За даними порталу Судова влада, у справі за позовом Оксани Лоневської теж уже є рішення, але його текст ще не опублікували в реєстрі. Ще у п’яти справах рішень не має, так суд наразі відкрив провадження за позовами Мирослави Дроздовської, Надії Різник, Івана Лоневського, Давида Ломаги і  Софії Ломаги.

 

Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди National Endowment for Democracy.