Рівненські освітяни замовили у подружжя підприємців м’яса дорожче ринку 

20 Лютого 2023

Фото умовне з сайту Фокусу

Управління освіти Рівненського міського виконавчого комітету уклало договір із приватним підприємцем Анатолієм Шевчуком на постачання м’яса протягом року. Загальна вартість контракту складає майже 4,5 млн грн. При цьому ціна, яку вказують в угоді, перевищує ринкові ціни. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Загалом замовлять по 7,8 тис. кг охолодженої вирізки свинини та яловичини. Закупівлю проводили без торгів, за процедурою звітування. 

Згідно з угодою, кілограм свинної вирізки управління освіти придбає по 227 грн, а кілограм яловичої вирізки по 349 грн без ПДВ. Водночас у магазині «Метро» за кілограм вирізки свинини просять 205 грн. А на гуртовому ринку «Шувар» максимальна ціна на вирізку свинини становить 175 грн, а яловичини – теж 175 грн. Крім того, за даними моніторингу середніх споживчих цін на товари Державного комітету статистики України у Рівненській області, у січні 2023 року ціна на яловичину становила 200 грн/кг, свинину – 158 грн (ціна на вирізку не відокремлюється). 

Заступник начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець відмовився коментувати цю закупівлю, бо, як він пояснив, не вірить, що йому телефонують саме журналісти. Також з нами відмовився спілкуватися сам підприємець Анатолій Шевчук. Відтак, ми не знаємо, за якими цінами і скільки м’яса вже поставив підприємець.  

Згідно з ЄДата, за цією угодою підприємцю вже оплатили 108 тис. грн 16 лютого та 67 тис. грн 24 січня. Редакція скерує запит, аби дізнатись ціни за кг вже поставленого м’яса. Вже після цієї публікації ми отримали відповідь на запит, згідно з якою свинину наразі постачали по 178 грн, яловичину – по 214 грн.

Анатолій Шевчук зареєстрований підприємцем понад 22 роки тому і його основним замовником було саме управління освіти Рівненського міськвиконкому. За даними Clarity, з 2016 року управління віддало йому замовлень на понад 44 млн грн. Цьогоріч описана угода – це перше його замовлення від рівненських освітян.

Окрім самого Шевчука, замовлення від освітян отримує і його дружина Наталія Шевчук. 13 січня вона підписала договір на постачання курячого філе по 172 грн/кг загалом на понад 8 млн грн. При цьому кіло курячого філе в магазині Сільпо коштує 139 грн. Згідно з відповіддю на запит, куряче філе постачали по 131-140 грн/кг. 

Від макаронів до м’яса

Нагадаємо, «Наші гроші» розповіли про велику переплату при закупівлі макаронів управлінням освіти Рівненського міськвиконкому. Так, управління замовило у ТОВ «Волинський екологічний продукт» 12 тонн макаронів по 128 грн за кілограм без ПДВ.

Це також була пряма угода, і в ній замовник не вказав, які саме макаронні вироби будуть купувати. Керівник управління Богдан Турович надав редакції «Наші гроші» накладну від 6 лютого цього року, з якої стало відомо, що макарони постачали по 109 грн/кг. Як встановили журналісти, такі макарони продаються на «Розетці» по 50 грн/кг, тобто удвічі дешевше. 

У коментарі «Четвертій владі» власник і директор «Волинського екологічного продукту» Олександр Дем’янчук повідомив, що він придбав макарони у виробника «Біостандарт» по 54 грн/кг плюс доставка. За словами Олександра Дем’янчука, ціну, зазначену в додатку до договору, вносило управління освіти. Він також зазначив, що управління освіти розірвало з ним всі угоди.  

Після публікацій у медіа начальник управління освіти Богдан Турович повідомив, що звернувся до міського голови Рівного з проханням відсторонити його від виконання обов’язків та призначити службове розслідування щодо закупівлі макаронів, проведеної управлінням освіти.