Ремонт львівської лікарні силами партнера Парасюка подорожчав до 32 млн грн

18 Листопада 2022

Фото з 24 каналу

Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» підписало договір із ТОВ «Еталон-Ком» на роботи з капітального ремонту 2-го та 3-го поверхів відділення судинної та малоінвазивної нейрохірургії та неврології швидкої лікарні, що на Миколайчука, 9. Про це відомо із порталу закупівель Prozorro.

Капітально ремонтувати поверхи відділення фірма почала у 2021-му. Тоді уклали угоду на 22,3 млн грн. А тепер провели коригування і підписали угоду ще на 7,9 млн грн.

Власне, минулорічний тендер виграло «Еталон-Ком». Проте Східний офіс Держаудитслужби, перевіривши закупівлю, вказав, що пропозицію фірми мусили відхилити, бо та не подала банківську гарантію. Замовник оскаржив рішення аудиторів у суді.

Згідно з минулорічною угодою, зробити ремонт, влаштувати електричні мережі, каналізацію, опалення та інше мали до кінця 2021-го року. Потім виконання договору продовжили до кінця цього року.

Цьогорічне збільшення ціни обгрунтували експертним звітом, який опублікували у системі. Згідно з ним, загальна кошторисна вартість проєкту у цінах на лютий 2022 року становила 32,7 млн грн, з них замовник витратив 2,8 млн грн. На завершення робіт кошторисна вартість становила 29,9 млн грн.

За новим договором, у листопаді 2022-го, «Еталон-Ком» має виконати робіт на 2 млн грн, а у грудні – ще 5,9 млн грн.

Про підрядника

«Наші гроші. Львів» раніше писали, що «Еталон-Ком» належить Роману Лобаю. Він раніше був помічником народного депутата 8 скликання Володимира Парасюка та на даний час є керівником та співзасновником ГО «Законодавче бюро Володимира Парасюка».

У 2016-му Антимонопольний комітет оштрафував інше підприємство Лобая з такою самою назвою, але іншою формою власності – приватне підприємство, на 30 тис. грн за антиконкурентні дії. ПП «Еталон-Ком» вступило в змову з ТОВ «Центр технологій будівництва» під час тендеру на реконструкцію початкової школи №70, що на вул. Дорога Кривчицька, 3 у Львові за 4,86 млн грн. Обидвом фірмам тоді заборонили участь в тендерах протягом трьох років.