У Тернополі планують побудувати спорткомплекс за 1,68 млрд грн

26 Квітня 2022

Фото ілюстративне з сайту Тернопільської міськради

Управління розвитку спорту Тернопільської міськради оголосило тендер на будівництво багатофункціонального спорткомплексу у Тернополі.

Очікувана вартість майбутнього будівництва 1,68 млрд грн, але остаточна сума контракту стане відомою лише у випадку успішного проведення закупівлі та підписання контракту. Учасники можуть подавати пропозиції до 27 квітня включно.

Запланували будівництво спорткомплексу ще у 2021 році. У жовтні того року на сесії міської ради виділили 5,8 га землі на вул. Львівській. У той же час у бюджеті заклали півтора мільйона на виготовлення ескізного проєкту будівництва. Тоді планувалось, що будівництво комплексу підтримає держава і виділить на нього кошти у наступному році (тобто 2022-у).

Що планують побудувати?

Багатофункціональний комплекс планують розділити на 5 блоків: легоатлетичний манеж, мультиспортивний зал, критий гірськолижний спуск, багаторівневий паркінг та будівлю різного призначення. У манежі, згідно з проєктом, мали облаштувати зал на 2 тис. посадкових місць, тренажерний зал та медпункт. У мультиспортивному залі розмістять 50-ти та 25-ти метрові басейни, СПА-комплекс та приміщення для гри у футзал, волейбол, баскетбол, теніс.

Критий гірськолижний спуск включає трасу протяжністю 250 метрів із бугельним підйомником. Наземний багаторівневий паркінг буде розрахований на 998 паркомісць із двома двосторонніми пандусами та ліфтами.

Останній корпус передбачає розміщення у ньому адміністративної частини та міських ДЮСШ, спортивних федерацій, регіонального відділення Олімпійського комітету України. А ще спортивний інтернат на 300 осіб, який включає навчальний корпус, гуртожиток, харчоблок і т. д.

Коли побудують спорткомплекс?

Згідно з тендерною документацією, завершити це будівництво планують до кінця 2023 року. Також зазначено, що його фінансування здійснюватиметься за кошти держбюджету.

Схожий і дешевший спорткомплекс намагались збудувати і у Львові, ще до повномасштабної війни росії проти України. Над ідеєю почали працювати ще у 2017 році, але будівництво так і не почали. При цьому наголошували, що будувати місто самостійно такий проєкт нездатне і також розраховували на державні кошти.

У листопаді 2018 року Львівська міська рада оголосила тендер, очікувана вартість якого була 962 млн грн. Його скасували, а проєкт вирішили доопрацювати, щоб зменшити його вартість. Повторні тендери проводились з порушеннями, а ще у лютому 2022 року встигли затвердити нову проєктну документацію. За останніми змінами, вартість спорткомплексу оцінювали у 754 млн грн.

 

Матеріал підготовлено за підтримки New Democracy Fund. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію New Democracy Fund.