У Львівській області зупинили планові ремонти доріг на час війни

20 Квітня 2022

Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне. Львів

З початком воєнного стану департамент дорожнього господарства Львівської обласної військової адміністрації повністю призупинив роботи з обслуговування доріг. Про це «Нашим грошам. Львів» повідомив керівник департаменту Орест Шуліковський.

«У зв’язку з воєнним станом усі дорожні  роботи призупинені. Хіба що, два тижні тому сніг у горах випадав, то ми розчищали. Але про капітальний ремонт доріг чи ремонт навіть кількох кілометрів, мова не йде», ‒ пояснив керівник департаменту.

Це зумовлено забороною уряду, Кабмін видав спеціальну постанову, згідно з якою заборонено оплату ремонтних робіт.

«Казначейство не пропустить такі платежі, – пояснює Шуліковський, – виняток лише для доріг державного значення, оскільки їхнє утримання належить до заходів мобілізації. Ми всі розуміємо, що державні дороги повинні утримуватись в належному стані за будь-яких умов».

Попри те, що найближчим часом капітальних ремонтів на Львівщині не буде, Шуліковський сподівається отримати дозвіл від уряду на аварійне відновлення певних ділянок доріг.

«Ми зараз ведемо перемовини з Кабміном і Офісом президента, щоб нам дозволили проводити експлуатаційне утримання та аварійне відновлення, принаймні, деяких доріг», – пояснює він.

Щодо проведених раніше тендерів, то в департаменті дорожнього господарства розглядають можливість пролонгування угод, укладених у січні-лютому 2022 року. Проте, найімовірніше, їх розірвуть.

«Звичайно, бізнес має працювати. Ось минулого тижня і Антимонопольний комітет почав розглядати скарги по тендерах, але ми розуміємо першочерговість робіт. Так, в нас є ділянки, що потребують ремонту, але загалом в області немає непроїзних доріг і в нас доволі хороша ситуація з дорожнім покриттям», – розмірковує Шуліковський.

Схожа ситуація і в Рівненській області, нещодавно голова Рівненської ОВА повідомив, що у області також відмовились від капітальних ремонтів. Проводитимуть реконструкцію лише аварійних ділянок або доріг з високою інтенсивністю руху.

 

Матеріал підготовлено за підтримки New Democracy Fund. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію New Democracy Fund.