«Помарадьорнічалі чучуть»

Російські мародери з Алтайською краю та їхні родичі масово змінюють свої імена в соцмережах та видаляють сторінки
14 Квітня 2022

Після оприлюднення проєктом «Беларускі Гаюн» відео та імен російських військових, які за допомогою кур’єрської служби СДЕК в Мозирі (Білорусь) відправляли у рідні міста величезні вантажі, в тому числі награбоване в Україні, вони почали масово змінювати профілі в соцмережах і закривати приватну інформацію про себе.

Профілі росіян зазнали небувалої атаки від українців, які писали в коментарях про їхні злочини. «Наші гроші. Львів» теж ідентифікували частину військових зі списку, знайшли їхні фото та сторінки в соцмережах, які в основному тепер ховаються під псевдонімами чи ініціалами.

Нагадаємо, у списках вантажовідправників у Мозелі було все – від електросамокату до човнового мотору. Вага одного з відправлень сягнула 450 кілограм! Більшість посилок була скерована у місто Рубцовськ Алтайського краю росії, де дислокується військова частина 6720. Вона, судячи з публікацій російських сайтів, бере участь у війні в Україні.

Наприклад, 28 березня на сайті російських ветеранів опублікували інформацію про акцію «Лист солдату» від учнів місцевих шкіл для солдатів, які беруть участь у війні в Україні: «Все письма переданы в войсковую часть 6720 г. Рубцовск. Командование части выразило слова благодарности».

Цікаво, що на деяких листах є повні імена військових, наприклад, Євгеній Вдовіченко, який згадується в цій публікації.

Валиев Георгий Муратович

Відправив до Рубцовська 150 кг інструментів та речей (телефон: +79133660555).

Його зовнішній вигляд вдалося встановити із загальної фотографії російських військових, які прибули у Рубцовськ у 2018 році у місцеву військову частину 6720.

На актуальній сторінці в соцмережі ВКонтакті військовий змінив своє ім’я на Алана Кучиева. Ось так його сторінка виглядала раніше і там було вказане ім’я саме «Георгий Валиев».

На фото Валієв зліва

Відомо, що він народився 18 листопада 1995 року чи 1994 року і вказує у профілі місто Санкт-Петербург. Нам також вдалося знайти його старий, неактивний, профіль у ВКонтакті. Останній раз він робив публікації у стрічці ще у 2015 році. Саме там ми знайшли його старі фото зі служби.

На фото Валієв справа

Сидоров Павел Сергеевич

До Рубцовська надіслав понад 44,5 кг речей та телевізор (телефон: +79530362389).

Відомо, що він народився 27 листопада 1995 року. Одну зі своїх сторінок у ВКонтакті він видалив, тому є лише стара, де він називається просто «Павєл Сергєєвіч». Вантаж призначався Анні Сідоровій 9 вересня 1997 року народження, яка в Однокласниках ховається за іменем «Нюта нюта», а у ВКонтакті навіть вказала дівоче прізвище Худякова.

Ми знайшли архівну копію видаленої сторінки Павла Сідорова і виявилось, що він працює у вже згаданій нами раніше військовій частині 6720 (656 полк оперативного призначення) росгвардії у Рубцовську.

Лазарев Артем Петрович

Відправив у Рубцовськ 255 кг запчастин та електросамокат (телефон: +79132257343).

Фотографії військового оприлюднив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, а тому ми швидко знайшли Лазарєва в соціальних мережах. Він має дві сторінки у ВКонтакті, одна наразі видалена, а на другій – остання активність була ще у 2015 році.

Власне, на цій другій сторінці він відмітив свою дружину – Марину Лазарєву (Сандакову), яка народилась 28 липня 1988 року. Виглядає, що і вона не користується сторінкою з того ж, 2015-го. Натомість в неї сторінка в Однокласниках, на яку жінка військового заходить і зараз, наприклад, була в мережі 11 квітня.

Дацюк Иван Андреевич

Надіслав у Рубцовськ 60 кг одягу (телефон: +79137976731).

У месенджері Viber і справді знайшовся «Иван» з таким номером, та ще й був настільки необережним, що до профілю додав фотографію.

Завдяки фото ми швидко вирахували його профіль в соцмережах. Ось, наприклад, в Однокласниках та ВКонтакті, але виглядає, що цими сторінками не користується. Так, у профілі в нього вказано наступне: «Б** давно дома и у меня новая страница)». Ще одна його сторінка у ВКонтакті більш «жива». На ній чоловік опублікував статус: «Не верьте никому это всё фэйк». Цю найсвіжішу сторінку він вже добре почистив, але раніше там були й інші фото, в тому числі й аватарка з Viber. Найбільш промовистим є його нік в Instagram – «yaemludey».

Згідно з інформацією в медіа, отримувачем 60-кілограмового вантажу був «Валерий Юрьевич Мезецев». Людина з подібним іменем є в друзях Дацюка. Щоправда, із додатковою літерою «н» в імені – «Валерий Мезенцев», а у профілі немає фото. Втім існує його стара сторінка із зміненим іменем «Валерий Тереньтьев» з фотографіями із військової служби за 2017 рік. Він також має сторінки в Instagram та Однокласниках (їх є кілька), де вказав, що народився того ж 18 червня 1998 року.

Жуковский Роман Александрович 

Надіслав у Рубцовськ 130 кг інструментів, речей і телевізор (телефон: +79133615429).

Роман Жуковський (фото із сторінки його тестя)

Народився 28 лютого 1992 року, є стара, неактивна сторінка у ВКонтакті, де збереглися його фото. А ще одну сторінку він видалив, скрін із неї нижче.

Дружина Жуковського Вікторія (23 серпня 1993 року народження), якій і призначався вантаж, свою сторінку у ВКонтакті закрила, крім того, змінила прізвище на дівоче – Морховець (верхній скрін – актуальний вигляд сторінки, нижній – архівний). Таке ж її ім’я і в соціальній мережі Facebook.

Чучалин Евгений Викторович

Відправив дружині до Рубцовська 100 кг інструментів, речей та кілька телевізорів (телефон: +79230018617).

Вдалося знайти спільну сторінку Чучаліна та його дружини, де місцем праці вказано військову частину 6720 у Рубцовську, як це робили і кілька інших військових. Після оприлюднення імен тих окупантів, хто відправляв вантажі у росію, сторінка почала називатись «Наталья Коробейникова».

Наталією звати дружину окупанта, ймовірно, Коробєйнікова – це її дівоче прізвище. Із Чучаліної вона стала Коробєйніковою і в Однокласниках, ще й «переїхала» із Рубцовська до Солоновки.

Григорян Артур Ашотович

Надіслав у Горняк 60 кг речей, акумуляторів, запчастин до ПК (телефон: +79831066239).

В Артура Грігоряна, який народився 20 травня 1989 року, є дві сторінки в Однокласниках. У старому, незакритому профілі, він вказує місцем проживання саме Горняк Алтайського краю. Його свіжіша сторінка, де місцем проживання зазначений Рубцовськ, вже закрита від сторонніх очей. Як і сторінка його дружини в Однокласниках Єкатєріни Грігорян (Бурнашової), яка народилась 8 листопада.

У ВКонтакті у Артура Грігоряна є кілька сторінок. Одна з них вже неактивна, а от на другу, де він називається Артур Серьогін, він заходив і 12 квітня.

Отримувачем вантажу у Горняку був батько Грігоряна Ашот. На його сторінці ми знайшли фото і сина, і невістки, і всієї родини.

Артур Грігорян з батьком

Канболатов Эльдар Арсланович

Відправив до Рубцовська понад 140 кг інструментів та одягу (телефон: +79230096646).

У росіянина, який народився 3 листопада 1992 року, є два акаунти у ВКонтакті, один із яких явно старий і не використовується. Натомість на іншому, де він просто Ельдар Ельдаров у нього розміщений гучний статус: «Когда не знаете как поступить, поступите по-человечески!!!». В Однокласниках він сховався за двома літерами Э К.

Ельдар Канболатов

Завдяки фотографіям, які розмістив цей військовий в себе на сторінці у ВКонтакті, ми швидко ідентифікували ще одного окупанта із Рубцовська. І його звати –

Вдовиченко Евгений Владимирович

Цей військовий був значно скромнішим, надіславши лише 10 кг одягу (телефон: +79132714774).

Він народився 15 вересня 1992 року, свій профіль у ВКонтакті вже перейменував на Євгенія Іванова. Вантаж надіслав своїй дружині Марині Вдовиченко у Рубцовськ, вона свою сторінку ще не закрила, а тому там є безліч сімейних фото. Жінка робить масаж дітям.

Гизбрехт Александр Петрович

Надіслав у Рубцовськ 31 кг інструментів, речей і телевізор (телефон: +79293299315).

Народився 18 березня 1983 року, у нього є дуже давня сторінка в Однокласниках лише з однієї фотографією, де крім нього є ще двоє жінок. Але завдяки їй ми знайшли родичів, друзів окупанта, а там і інші фото, в тому числі старі знимки у формі.

Наприклад, молодша жінка на фотографії – це Ніна Гізбрєхт із Рубцовська, 20 квітня 1984 року народження (ВКонтакті і Однокласники). А старша – Наталья Гізбрєхт (Тіщенко).

Власне, на Тіщенко перейменував свою сторінку у ВКонтакті сам Александр Гізбрєхт. В Однокласниках у нього також є активна сторінка – він заходив на неї як мінімум 9 квітня, тут він назвав себе Александром Петровічєм.

Завдяки аватарці, на якій також є частина обличчя жінки, ми з’ясували, як виглядає жінка, які призначався вантаж із телевізором. Це Маріна Ізбрєхт (Лазарєва) 2 травня 1994 року народження. Зараз жінка вже видалила свою сторінку у ВКонтакті, а в Однокласниках перейменувалась на Іріну Фролову.

Карташов Алексей Владимирович

У Рубцовськ надіслав 40 кг одягу (телефон: +79132176758).

У своєму профілі у ВКонтакті вказував місцем праці рубцовську військову частину 6720. Зараз на сторінці змінив фамілію і став Алєксєєм Бальзаковим. У Viber – він просто «парєньок», а в Однокласниках Пьотр Валєнтіновіч.

«Пьотр Валєнтіновіч» відмітив в соцмережі батька Владіміра Карташова і маму Єлєну Карташову. Одяг чоловік надіслав Ніні Карташовій (у ВКонтанті Ніна Тішкова), яка народилась 17 листопада 1991 року і, судячи з фотографій, є його дружиною.

Кузьмин Игорь Сергеевич

Надіслав у Рубцовськ 50 кг інструментів та речей дружині Яні (телефон: +79236497934).

Народився 23 вересня 1990 року. Свою сторінку у ВКонтакті вже видалив, а в Однокласниках називається «Гѻрдӹй★ ПᎮúнц».

Після викриття служба СДЕК заявила, що більше не надсилатиме вантажі з товарами, якщо на них не нададуть чек, що підтверджує покупку.