Як працює повітряна тривога і чому потрібно щоразу йти в укриття

04 Березня 2022

Фото умовне з сайту Апостроф

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області пояснило, яким чином сповіщають населення про небезпеку.

Повітряна тривога оголошується, коли сили протиповітряної оборони сповіщають про рух ворожих літаків у напрямку області або є підтвердження запуску балістичних ракет. Точне місце, куди може влучити ракета, чи який населений пункт атакує літак, визначити важко. А тому про небезпеку повідомляють кожного разу.

Рятувальники радять не нехтувати безпекою і завжди якомога швидше переміщатись в укриття, скільки б разів на день не звучали сирени. «Повітряна тривога буде оголошуватися стільки разів, скільки цього вимагатиме ситуація! Адже це рятує людські життя! Будь ласка, переміщайтеся після таких сигналів негайно в укриття», – повідомило управління.

Нагадаємо, що в Україні запустили додаток «Повітряна тривога», який сповіщатиме про небезпеку у конкретному регіоні. Його створили за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Завантажити можна у Play Market та AppStore.

У Львові та області сигнали можна отримувати і через телеграм-канал «Оповіщення ЦЗ».

Матеріал підготовлено за підтримки New Democracy Fund. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію New Democracy Fund.

Львівські укриття: паркінги, бари, школи й підвали