Слідчі розслідують справу про незадекларовану польську фірму ексчиновниці ЛОДА

02 Лютого 2022

Фото ілюстративне з сайту km.dsp.gov.ua

Личаківський районний суд дозволив тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження про недостовірне декларування експосадовицею Львівської облдержадміністрації. Слідчі хочуть довести, що ексзаступниця директора департаменту економічної політики ЛОДА Людмила Олдак не задекларувала своєї частки в іноземній компанії.

Джерело: ухвала, оприлюднена 26 січня 2022 року.

Як зазначають слідчі, експосадовиця не вказала у щорічній декларації за 2020 рік корпоративні права у польській компанії «Firma Handlowa Uslugowa Markus Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia». За їхньою інформацією, вона володіє 95% цієї фірми вартістю 195 тис. польських злотих, що становить 1,3 млн грн (за курсом НБУ на 1 лютого 2022 року).

Згідно з державним реєстром підприємств Польщі, компанія «Firma Handlowa Uslugowa Markus Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia» зареєстрована 2011 року. Спеціалізується на будівництві будівель. Окрім Людмили Олдак, фірмою володіють ще два власники −  Wojewodzki Marek та Wilamowski Pawel Piotr.

Скрін із витягу з польського реєстру

Про провадження

Це вже друге кримінальне провадження щодо ймовірного недостовірного декларування польської компанії Людмилою Олдак. Спочатку слідчі зареєстрували провадження у вересні 2020 року за ст. 366-1 ККУ, але досудове розслідування припинили через декриміналізацію цієї статті. Її виключили з Кримінального кодексу, оскільки Конституційний суд України визнав її неконституційною. Вона передбачала штраф або позбавлення волі за недостовірне декларування. Натомість Кримінальний кодекс доповнили іншими статтями щодо недостовірності або неподачі декларацій – ст. 366-2 та ст. 366-3.

Теперішнє кримінальне провадження відкрили в липні цього року за статтею 366-2 ККУ − про недостовірне декларування. Тому суддя Дмитро Рудаков задовольнив клопотання слідчого про тимчасовий доступ до попередніх матеріалів через їхню важливість.

Колишній посадовиці загрожує штраф від 51 до 68 тис. грн чи громадські роботи від 150 до 240 годин. Або ж – обмеження волі до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи вести певну діяльність до трьох років.

Про експосадовицю

Зараз Людмила Олдак не працює заступницею директора департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації. У приймальні цього департаменту редакції «НГ. Львів» пояснили, що експосадовиця звільнилася за згодою сторін влітку 2021 року.

Згідно з декларацією за 2020 рік, Людмила Олдак володіє дачним будинком та земельною ділянкою в Бережанах на Львівщині, ділянкою в селах Солонка, Суховоля, Завидовичі, частково їй належить квартира площею 67 м2 у Львові. Їй також належить автомобіль Honda Civic 2006 року випуску, куплений у 2019 році за 187 тис. грн. Як найбільше джерело доходу Людмила Олдак вказала зарплату в департаменті економічної політики ЛОДА – 156 тис. грн за рік, тобто по 13 тис. грн на місяць.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.