ТОП-5 закупівель Буковини: школа, митниця та ноутбуки

12 Січня 2022

Митний пост "Порубне-Сірет". Фото: ДФС

Протягом минулого року в Чернівецькій області розподілили 18 млрд грн на порталі публічних закупівель Prozorro. Редакція «Наші гроші. Львів» відібрала п’ять найдорожчих замовлень області за цей період. До списку не увійшли ремонти та будівництво доріг, про них – в цьому рейтингу.

  1. Школа від «Слуги народу»

На будівництво школи в селі Чагор поблизу Чернівців виділили 134 млн грн. Підрядником визначали товариство «Надія». Засновницею фірми є дружина депутата Чернівецької обласної ради від «Слуги народу» Василя Бічера − Валентина Бічер. А сам депутат є директором цього підприємства.

Нова школа матиме три блоки, в одному з яких планують розмістити дитячий садок. Загалом школа розрахована на 650 учнів. Її будівництво розпочали ще 2007 року, тодішній підрядник працював неякісно і через це мав конфлікт з місцевою владою. Вже з 2010 року робіт тут не проводили, зведені стіни почали руйнуватись. Тепер ж будівництво школи планують завершити до кінця 2023 року.

  1. Буковинський палац водних видів спорту

Ще 124 млн грн в області пішло на першу чергу будівництва Буковинського палацу водних видів спорту. Його зведуть на вул. Володимира Винниченка, 119 біля багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.

Комплекс матиме три поверхи та два басейни – великий розміром 50 на 24 метри та тренувальний розміром 25 на 11 метрів. Тут будуть трибуни для 600 глядачів. У палаці водних видів спорту планують проводити турніри зі звичайного та синхронного плавання і водного поло. Передбачені також роздягальні для 160 спортсменів, рекреаційні зони, спа-зона та фуд-корт.

Тендер на будівництво виграла чернівецька компанія «Валдероуд». Роботи мають завершити до кінця 2022 року.

  1. Оновлений митний пост

Чернівецька митниця віддасть 35 млн грн за оновлення міжнародного автомобільного пункту пропуску «Порубне-Сірет». Він розташований в селі Тереблече Глибоцького району. Тут встановлять 31 камеру для визначення номерних знаків, 41 відеокамери загального спостереження та 61 ІР-камеру в самій будівлі митного поста. Також на пункті пропуску встановлять нові автоматичні шлагбауми, систему сигналізації та систему контролю доступу. Київська фірма «РКІ-Консалтинг» завершить роботу до кінця 2022 року.

  1. Ноутбуки для вчителів

Чернівецька обласна державна адміністрація замовила у 2021 році ноутбуків для вчителів на 27 млн грн. Компанія «БМС Техно» доставить 1 450 ноутбуків HP 250 G8 по 18,6 тис. грн. Техніку закуповують в рамках програми «Ноутбук кожному вчителю» Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України. Уряд хоче забезпечити технікою 60 тис. вчителів, на реалізацію виділили з державного бюджету виділили 980 млн грн.

  1. Ремонт стадіону «Дружба»

На оновлення стадіону «Дружба» в місті Сторожинець виділили 22 млн грн. Тут збудують волейбольний, баскетбольний та тенісні майданчики з резиновим покриттям, відремонтують міні-футбольне поле, зроблять скейт-парк та бігові доріжки. Також замінять сидіння для відвідувачів, оновлять будівлю роздягальні, встановлять освітлення та камери відеоспостереження. Влаштують дренажну систему та нову огорожу навколо стадіону. Київський підрядник «Саб Ентерпрайз» завершить роботи до кінця 2022 року.