Директор мисливського господарства вийшов з-під варти, сплативши 100 тис. грн застави

12 Січня 2022

Фото мисливського господарства із сайту lvivlis.gov.ua

Слідчий суддя Личаківського районного суду Львова Назарій Стрепко 5 січня обрав запобіжний захід для колишнього директора «Мисливського господарства «Стир» Андрія Яремчука, якого викрили на отриманні $1 тис. хабара. Суд призначив йому тримання під вартою з можливістю внесення 99 тис. грн застави, які в подальшому сплатили і підозрюваного вже відпустили з-під арешту.

На посаді директора ДП «Мисливське господарство «Стир» Яремчук працював з жовтня 2020-го по кінець грудня 2021-го. Крім того, з вересня минулого року і по нині є головою ліквідаційної комісії з припинення роботи цього держпідприємства.

Згідно із версією слідства, його затримали 4 січня під час отримання другої частини хабара – $500. Загалом за можливість полювати у заборонений період на території мисливства колишній посадовець запросив $1 тис.: 500 доларів – за полювання 12 грудня минулого року, а інші 500 – 15 січня цього року. Крім того, окремо 15 тис. грн – для здійснення супутніх оплат, пов`язаних з проведенням полювання.

4 січня посадовцю оголосили про підозру і йому інкримінують ч. 3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

При визначенні розміру застави, слідчі просили врахувати матеріальний достаток підозрюваного, але суд обрав трохи меншу заставу, ніж просили слідчі. Під час обшуків 4 січня у посадовця вилучили 55 тис. грн та 2 тис. дол. Крім цього, у його володінні перебуває два авто, гараж, земельна ділянка та житловий будинок. Суд наклав арешт на вилучену при обшуках готівку.

Засновником ДП «Мисливське господарство «Стир» є Державне агентство лісових ресурсів України.