Протягом цього року на Львівщині розподілили 35 млрд грн на порталі публічних закупівель Prozorro. Редакція «Наші гроші. Львів» зібрала п’ять інфраструктурних об’єктів, на які спрямували найбільше коштів. До цього переліку не входять дороги, про них − в іншій нашій підсумковій новині.
- Ремонт вул. Тараса Шевченка у Львові
Цього року ЛКП «Львівавтодор» провів закупівлю вартістю 186 млн грн на третій етап реконструкції вул. Тараса Шевченка у Львові. Це – ремонт вулиці на відрізку від вул. Ярослава Мудрого до вул. Залізничної. Підрядник зробить тротуари, велодоріжки, оновить мережу дощової каналізації, встановить дорожні знаки. Завершити ремонт мають до кінця лютого 2022 року.
Вулицю Тараса Шевченка почали ремонтувати ще в січні 2020 року. Третя черга – фінальна, а загалом тут вже зробили квазікільце від вул. Залізничної до вул. Левандівської, відремонтували відрізок від церкви святої Анни до вул. Ярослава Мудрого. Підрядником усіх цих робіт є турецька фірма «Онур Конструкціон Інтернешнл».
- Добудова школи в Зимноводівській громаді
Зимноводівська сільська рада віддасть 110 млн грн, щоб добудувати школу в селі Суховоля. Нову школу тут намагаються збудувати ще з 2016 року, тепер нову угоду уклали з фірмою «Аспект Інвестбуд».
Зараз школа має два старі корпуси, тут немає спортивного та актового залів, їдальні та туалетів. За останні шість років на будівництво нових приміщень витратили 29 млн грн, тобто загалом вона обійдеться у 139 млн грн. Нова школа розрахована на 500 учнів, відтак одне місце коштуватиме 280 тис. грн. Окрім добудови самих приміщень, тут зробить гараж, котельню, благоустрій території, встановлять меблі та обладнання.
- Реконструкція Театру опери та балету
На ремонт сцени Львівського оперного театру піде 108 млн грн. Тут встановлять нове механічне обладнання, покриття, заміняють пожежну завісу, придбають нове постановочне освітлення. Найбільше із загального кошторису піде на закупівлю устаткування – 71 млн грн.
Договір підписали з одеською компанією «Лайтек трейдінг», яка не вперше працює з оперними театрами. У 2018 році фірма привела дотичну компанію на тендер з реставрації Київського національного театру оперети. Вона також фігурувала в кримінальному провадженні про ухилення від сплати податків.
- Котеджі для реабілітаційного центру
Ще 108 млн грн цього року спрямували на будівництво котеджів для Західного реабілітаційно-спортивного центру. В селі Яворів Самбірського району зведуть триповерхові будиночки, пристосовані для маломобільних груп. На котеджах встановлять сонячні панелі, ліфт, тут буде система пожежної сигналізації та відеонагляд. Роботи завершать до кінця 2022 року.
Підрядником будівництва вибрали ужгородську фірму «Укрелектробуд». Вона входить до групи компаній закарпатської родини підприємців та політиків Ковачів. Саме 90% підприємства володіє дружина екснардепа від «Партії регіонів» Василя Ковача − Ярина Ковач. Ще 10% належить Ользі Гаваші – дружині колишнього надзвичайного і повноважного посла України в Словацькій Республіці Олега Гаваші. Його у 2016 році звільнили з посади через скандал із контрабандою цигарок.
- Прозорий офіс для поліції
На перший прозорий офіс для львівської поліції витратять 83,5 млн грн. Його планують добудувати на вул. Стрийській, 105 в рамках грантової програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Саме приміщення почали зводити ще 2013 року, однак через брак фінансування будівництво припинили. Тепер роботи планують завершити до кінця 2022 року.
Тендер на будівництво офісу для поліції виграла львівська «Фірма «Інтербуд». За інформацією на сайті партії «ВАРТА», з 21 людини з їхнього виборчого списку – 11 керівники та засновники фірми «Інтербуд» та їхні родичі. Щоб віддати замовлення компанії, тендерний комітет поліції відхилив п’ять дешевших фірм.