Львівського інспектора Держпраці оштрафували за $400 хабара – суд затвердив мирову угоду

28 Грудня 2021

Фото затримання: ДБР

Сихівський районний суд Львова визнав винним головного інспектора управління Держпраці у Львівській області Віталія Мітіна, якого обвинувачували в отриманні 400 дол. хабара. Між прокурором та чоловіком була укладена мирова угода, згідно з якою інспектора оштрафували на 25 тис. грн та заборонили обіймати організаційні і адмінпосади в органах влади строком на 1 рік.

Джерело: ухвала суду від 20 грудня.

З тексту вироку відомо, що у травні 2021 року обвинувачений зателефонував до представника підприємця, стосовно якого здійснювалась перевірка. Тоді ж інспектор повідомив, що виявлено низку порушень законодавства про працю. У подальшому, аби підприємця не притягнули до відповідальності за порушення, Мітін запросив 400 дол. хабара. За ці кошти він обіцяв скласти позитивні акти перевірки щодо дотримання трудового законодавства.

Представник підприємця звернувся до Державного бюро розслідувань, в результаті інспектора затримали під час отримання хабара. Його обвинувачували за ч.1 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Крім штрафу суд ухвалив стягнути з обвинуваченого 27 тис. грн для покриття витрат на залучення експертів у справі.

У липні 2021 року Віталій Мітін подав декларацію перед звільненням. Згідно з нею, він має в користування квартиру у Львові, яка перебуває у власності його матері. Раніше у щорічній декларації за 2020 рік у володінні колишнього інспектора перебувала земельна ділянка земельна ділянка на території Жовківського району та легковий автомобіль Volkswagen вартістю 200 тис. грн. У грудні цього року Віталій Мітін почав шукати роботу юриста, заступника-керівника відділу.