На дачних ділянках, виділених учасникам АТО, планують збудувати житловий комплекс (додано коментар)

22 Грудня 2021

Скрін з відео ріелторів

Депутати Львівської міської ради завтра, 23 грудня, під час засідання сесії розглянуть можливість внесення змін до детального плану території на землю площею понад гектар між Львовом та Винниками.

Ця територія неподалік Винниківського озера поділена на 18 ділянок по шість соток, які минулоріч безкоштовно передав у власність учасникам антитерористичної операції голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

Скрін вигляду землі із оголошення на olx.ua

Після того їх майже одразу виставили на продаж за 540 тис. доларів. «Продається все разом. Є детальний план території. Призначення – для індивідуального дачного будівництва (цільове призначення можна змінити)», – йшлося в оголошенні, яке вже видалили.

Ділянки й досі призначені для індивідуального дачного будівництва, але змінили власника. Згідно з даними Публічної кадастрової карти, з листопада вони належать ТОВ «Стилобат-П». Ця компанія, за даними YouControl, з 10 грудня належить Олександру Міхальчуку, зареєстрованому в Хмельницькому. Йому також належить кілька компаній, які займаються будівництвом (наприклад, «УКБ «Трускавець», «Евріка 2020»).

У коментарі редакції Юрій Солиган, який представляє ГО «Інвалідів – учасників бойових дій АТО», розповів, що співпраця із Олександром Міхальчуком полягає в тому, що забудовник віддасть учасникам АТО 10% від збудованого житла або їхню вартість в грошовому еквіваленті. Львівські забудовники на такі умови не пристали, на відміну від Міхальчука. Частина ділянок записана на «Стилобат-М», керівником якого є Тетяна Солиган, а засновником Богдан Кузьма.

Олександр Міхальчук у коментарі «Наші гроші. Львів» повідомив, що має намір будувати тут 4-поверхові будинки. Кількість будинків стане відома після розробки змін до детального плану території. Водночас, окрім житла, тут буде дитячий садок (приватний), магазини і аптека. За словами забудовника, сусіди погодили таке будівництво, оскільки тут не вистачає інфраструктури.

Редакція звернулась за коментарем до управління архітектури та урбаністики Львівської міськради, аби з’ясувати інформацію про обмеження на цій території. Зокрема, на містобудівному кадастрі Львова землі відмічені як рекреаційні – зона Р-3, де не передбачено будівництво житла. Але ця інформація вже може бути неактуальною.

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев пізніше пояснив, що ухвалою Львівської міської ради ще від 2016 року затверджено план зонування території Личаківського району, відповідно до якого ця територія і справді розташована в зоні Р-3 – озеленені території загального користування. Але водночас на той момент ці ділянки не входили в межі міста Львова і відповідно Личаківського району.  Дія зонінгу не поширюється на землі поза межами населеного пункту. На такі території розробляють детальні плани – такий і затвердила ЛОДА, передбачивши ці ділянки під дачі.

«Розроблення проєкту внесення змін до містобудівної документації дозволить розглянути варіанти використання даної території та визначити найбільш оптимальний з них», – зазначив головний архітектор.

Скрін із Містобудівного кадастру Львова

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.