Виконком переніс забудову «!Фесту» в Брюховичах, яка суперечить генплану

20 Серпня 2021

Проєкт забудовника на вул. Курортній в Брюховичах

Виконавчий комітет Львівської міськради сьогодні, 20 серпня, не розглядав питання про затвердження  містобудівних умов та обмежень для двосекційного багатоквартирного житлового будинку в Брюховичах.

Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, питання перенесли «з метою детальнішого доопрацювання».

Заявником було ТОВ «Перформенс 2», яке хоче збудувати житло із підземним паркінгом на двох ділянках загальною площею 0,22 га вул. Курортній в Брюховичах. Це навпроти місцевого парку і впритул до території колишнього санаторію «Львів». Товариство володіє ділянками з лютого цього року.

Приблизне місце розташування. На ділянці, де планують будинки, – росте ліс

Передбачається, що новобудова на дві секції буде не вище 18 метрів, 5-поверхова. Загалом розмістять 55 квартир, а відсоток забудови становитиме 45%. Зараз на ділянці ростуть дерева – для будівництва доведеться зрубати значну частину з них.

Візуалізація забудовника

Згідно із генпланом Брюхович, обидві ділянки розташовані на території садибної забудови, де не передбачено будівництво багатоквартирних будинків. Втім в проєкті МУО вказано, що функціональне призначення земельних ділянок – проєктована територія житлової багатоквартирної забудови. А також є детальний план території, який дозволяє тут багатоповерхівки, – про це йшлось на засіданні містобудівної ради, яка відбулася 23 липня.

Загалом планом цієї території передбачено розміщення чотирьох багатоповерхівок, одна з яких, 6-поверхова, вже зводиться ТОВ «Перформенс».

 

Будівля під номером 1 зліва вже будується, червоними лініями відмічено проєктований будинок на дві секції – номер 2, на останній під номером 3 – МУО ще не видавали

Щоправда, на схемі, яку показали на містобудівній раді, будівля, яка вже будується, відмічена як 5-поверхівка, а на сайті ЛУН – візуалізації на шість поверхів. Аналогічно шість поверхів є на паспорті будівництва.

Паспорт існуючого будівництва. Фото Наші гроші. Львів

Існуюче будівництво. Фото Наші гроші. Львів

Вигляд із іншого боку

На останній будинок містобудівні умови та обмеження ще не видавали.

Зауваження до будівництва

Окрім очевидної невідповідності генплану селища, були значні зауваження до майбутнього будівництва і в членів архітектурно-містобудівної ради. Наприклад, про недотримання ДБН щодо максимальної висоти 15 м для селищ і про те, що слід зменшити масштаб споруд та додати паркомісць.

«Так, справді є вимога про чотири поверхи для селищ. Але також є місцева містобудівна документація, яка формально має вищу силу. В будь-якому випадку, можуть вибрати те, що більше підходить», – коментує експерт із питань містобудування Георгій Могильний.

Кілька членів містобудівної ради під час засідання висловили сумніви щодо забудови Брюхович багатоповерховим житлом, оскільки дачне, курортне містечко перетвориться «не ясно на що».

«Забудова, яку ви пропонуєте, не співрозмірна для Брюхович. Це не тільки висота, це сама пляма забудови по відношенню до тих споруд, що є довкола… », – під час засідання ради повідомила членкиня ради Наталія Зінчук.

Ще один із членів містобудівної ради Вячеслав Якубовський зауважив, що рівень планування тут як «роблять студенти на четвертому курсі». І що тут справді місце лише трьохповерхівці.

Микола Буртик, який представляв проєкт на раді, натомість сказав, що вже були прецеденти багатоповерхової забудови в селищі.

«Якщо є ділянки вільні від забудови, то чому б ні», – сказав він.

Його підтримав один із членів містобудівної ради Габор Сарваш:

«Я власне трохи знаю ту територію, займався санаторієм «Львів», Власне кажучи, оця зона, яка прилягає – це господарська зона і там цінної забудови немає. Скажемо так, це міф, що Брюховичі є курортом і так далі – вже давно неправда. Не функціонує жоден із 20 піонерських таборів та санаторіїв», – заявив він, а потім додав, що в іншій частині санаторію справді є вілли, а плановані новобудови «інтелігентно вписані» в оточення.

Санаторій Львів. Фото Наші гроші. Львів

В результаті архітектурно-містобудівна рада погодила це питання 8 голосами за. Двоє виступили проти, ще п’ятеро утримались.

Про власників

90% ТОВ «Перформенс 2» належить ТОВ «Майстерня будинків «Квітка» і 10% – ТОВ «КУА «Актив». Бенефіціарами цих компаній є Андрій Худо, Юрій Назарук, Дмитро Герасімов (яким також належить «Холдинг емоцій «!Фест») і Назар Городецький, Богдан Куспісь, Ігор Таранський та Іван Коцьо.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.