У Берегово збудують лікарню за 136 млн грн

06 Серпня 2021

Фото умовне, 24 канал

Відділ капітального будівництва Закарпатської ОДА замовив будівництво лікарні у ТОВ «Будівельна компанія «Адамант». Новий медзаклад зведуть у місті Берегово за 136 млн грн.

Проєкт передбачає будівництво п’ятиповерхової будівлі, в якій будуть розташовані відділи палатної хірургії, пологове та дитяче відділення. Окрім будівництва корпусу, проведення комунікацій та озеленення довколишньої території, забудовник також закупить обладнання. Це офісні та медичні меблі, холодильні шафи, хірургічні столи, дефібрилятори, монітори стану пацієнтів, апарати ШВЛ. Ще в лікарні проведуть кисневе постачання і закуплять кисневі генератори.

Друга спроба будівництва

Проєкт намагаються втілити ще з 2018 року. У серпні 2018 року визначили підрядника. Ним стало ТОВ «ТД Універсал Україна». У листопаді 2020 року договір розірвали. Причиною стало «систематичне неналежне виконання зобов’язань за договором з боку виконавця» ‒ підрядник не дотримувався графіку робіт. Фірмі сплатили 7,3 млн грн із 86,5 млн грн, які передбачались за контрактом.

За новим проєктом вартість будівництва суттєво зросла. Очікувана вартість на торгах становила 147,8 млн грн.

Закупівлею зацікавилась Держаудитслужба – надіслала звернення у відділ капітального будівництва, в якому попросила замовника пояснити на підставі яких документів, технічних та якісних характеристик визначили очікувану вартість будівництва. Відділ капітального будівництва послався на експертизу, яку проводило ТОВ «Перша приватна експертиза». Це товариство стверджувало, що наданий кошторис відповідає вимогам ДСТУ, і рекомендувало до затвердження вартість будівництва у 170 млн грн.

Моніторинг аудиторів ще триває і закінчиться 19 серпня.

Окрім переможця участь у торгах взяло ще дві компанії ‒ ПП «Ромб +» і ТОВ «Фід». Пропозиція останньої компанії була на 266 тис. грн дешевшою, але тендерний комітет її відхилив через помилки у оформленні документів. Компанія намагалась оскаржити це рішення у Антимонопольному комітеті, але безуспішно.

Минуле підрядника

Мукачівська «БК «Адамант» належить Петру Левченку з Києва та директору Роману Топазли з Ужгорода. Раніше вона входила (зараз вже ні) до складу корпорації «Укрбуд», діяльність якої контролював скандальний бізнесмен та екснардеп Максим Микитась.

Раніше компанія фігурувала у журналістських розслідуваннях. Зокрема, як зазначають у Bihus.info компанія була субпідрядником на будівництві Подільського мосту, вартість якого 6 млрд грн. Зараз це будівництво під слідством через ймовірне штучне завищення його вартості. У той час у компанії не було сайту, телефону, а прописана була у квартирі тодішньої співвласниці Раїси Бадрудінової ‒ пенсіонерки з селища під Києвом.

З того часу багато змінилось: у фірми з’явився сайт, змінились власники, а сама компанія переїхала до Мукачева. Але нещодавно фірма знову потрапила у судовий реєстр. Слідчі підозрюють, що службові особи КП «Київпастранс» у змові з кількома компаніями, серед яких і «Адамант», «розробили протиправний механізм розкрадання коштів КП «Київпастранс».

Під час обшуку правоохоронці вилучили 1,8 млн грн та незначну кількість грошей в доларах та євро. Компанія намагалась оскаржити рішення про арешт, але безрезультатно.

З початку 2020 року ТОВ «БК Адамант» отримало держзамовлень на 777 млн грн.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.