У капітальний ремонт траси Київ-Чоп на Закарпатті «закатають» ще 715 мільйонів

Траса М-06 Київ-Чоп. Фото: Укравтодор

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області підписала два договори на капітальний ремонт 9,3 кілометра автошляху Київ-Чоп. Сумарна вартість контрактів становить понад 715 млн грн, а загалом на закупівлі зекономили менше 1,2%.

За першим договором проведуть капітальний ремонт п’яти кілометрів автошляху на ділянці від межі Закарпатської та Львівської областей до села Біласовиця. Тут вартість ремонту становитиме 345,6 млн грн, а підрядником стало ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл». Таким чином вартість реконструкції одного кілометра дороги коштуватиме понад 69 млн грн. Фірма отримає 2,5 млн грн прибутку.

Інше замовлення отримало ТОВ «ШБУ-77». Підрядник отримає майже 369,5 млн грн за капітальний ремонт 4,3 кілометри траси. Середня вартість реконструкції ‒ 86 млн грн за кілометр. Роботи проводитимуть на відтинку магістралі від в’їзду до міста Чоп, до КПП «Тиса» ‒ державного кордону з Угорщиною. При цьому прибуток компанії складе 1,5 млн грн.

Про тендери

Під час обох тендерів участь у торгах брали одні і ті самі компанії: окрім переможців, ще ТОВ «ПБС». Усі учасники торгувались, але значно не знижували ціни. В результаті на закупівлях сумарно зекономили близько 8 млн грн або менше 1,2% від очікуваної вартості.

У жодній із закупівель компанії не оскаржували умови проведення тендеру або процедуру вибору переможця. Завершити роботи планують до кінця 2021 року.

Загалом в ремонт траси Київ – Чоп, з початку року вже вклали 900 млн грн. З цієї суми «ШБУ-77» отримало замовлень на 657 млн грн, а «Онур» ‒ 243 млн грн.

Про підрядників

Обидві компанії є одними з найбільших підрядників Укравтодору на ремонтах доріг.

Власником і директором «ШБУ-77» є Андрій Білоус із смт. Велика Димерка (Броварський район Київської області).  У 2019 році фірма почала ремонт автошляху Н-09 від Закарпатської САД ще до закінчення тендеру. Тоді вона змагалась із фірмою ТОВ «ШБУ №14». Ці компанії вдають штучну конкуренцію на тендерах у Закарпатській і Чернігівській областях.

ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» належить до групи компаній «Онур» і зареєстроване у Києві. Його власниками є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон – двоюрідний брат дружини Емре Караахметоглу. Останній є топ-менеджером «Онуру».

Як повідомляли «Наші гроші», у березні 2020 року інша компанія з групи «Онуру» — «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» разом із пов’язаною компанією «Гьочай» розіграли найбільший тендер 2020 року на будівництво запорізького мосту. Його вартість — 12 млрд грн. У обох компаній були наявні схожості у тендерних пропозиціях, однакові метадані, спільні довірені особи та нотаріуси.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі