Трускавецький санаторій переплатить понад 100 тисяч гривень «продуктовим змовникам»

18 Травня 2021

Санаторій "Батьківщина" (Трускавець). Фото: travelbooking

Спеціалізований трускавецький санаторій «Батьківщина», що підпорядковується Міністерству соціальної політики, закупив курятину за цінами, що на чверть вищі ринкових. Про це стало відомо з угоди, яку санаторій підписав з ТОВ «Укр-Галич».

Згідно з договором, тут придбали 1 тисячу кг курячого філе і 4 тисячі кг курячих тушок. Куряче філе придбали по 134 грн за кілограм, а тушки по 77 грн/кг відповідно. Загальна вартість угоди становить 443 тис. грн, а якщо рахувати за ринковими цінами, то мала б бути приблизно на 105 тис. грн меншою.

Більшість бюджетних замовників купують куряче м’ясо значно дешевше. Наприклад, Київський обласний фтизіатричний центр замовив куряче філе по 100 грн/кг, а відділ освіти, Новояричівської селищної ради по 92 грн/кг. Львівська залізниця придбала філе по 105 грн/кг, а тушки по 60 грн/кг. На ринку середня ціна на філе становить 100 грн/кг, а тушки продають по 60-65 грн відповідно.

Про удавану конкуренцію 

Участь у торгах, окрім переможця, взяв лише приватний підприємець Анатолій Цигилик, який є технічним учасником для «Укр-Галичу» вже у 74 торгах. Загалом, за даними проєкту Clarity, Цигилик взяв участь у 164 торгах і не переміг жодного разу.

Це пояснюється тим, що він є технічним учасником, який працює разом з цілою низкою пов’язаних компаній та приватних підприємців, що ділять «продуктові» тендери у Львівській області. «Наші гроші. Львів» неодноразово писали про ці «нові генерації змовників». Зокрема, Анатолій Цигилик раніше у документах вказував номер телефону 067-673-22-87. Цей же номер телефон фігурує у документах ПП «Галбізнес груп» та ТОВ «Євро фіш» — компаній, які також імітували конкуренцію на торгах, але були оштрафовані Антимонопольним комітетом саме за змову на торгах.

Окрім цього, ТОВ «Укр-Галич» і Анатолій Цигилик раніше використовували спільну техніку для підготовки документів. На їхніх довідках були однакові дефекти сканування.

«Укр-Галич» зареєстровано у Львові, власницею є Марія Барнич. З початку реєстрації у листопаді 2020 року фірма отримала 444 держзамовлення на 30,3 млн грн, орендує складське приміщення у селі Малехів на вул. Дороша 20А. Цю ж адресу вказували і оштрафовані фірми, ТОВ «Євро Фіш» і ПП «Галбізнес груп», а також ПП «Товарна база».

Нагадаємо також, що це не перший випадок, коли змова цих учасників призводить до завищення цін на тендері. У січні «Наші гроші. Львів» розповідали про постачання «Укр-Галичем» фруктів та овочів для іншого трускавецького санаторію «Перлина Прикарпаття» також із суттєвими переплатами.

Групи компаній-змовників, які раніше були виявлені «Наші гроші. Львів» та суми отриманих ними штрафів за антиконкурентні узгоджені дії:

ПП «Галбізнес Груп» та ТОВ «Євро Фіш» – 1,36 млн грн штрафу за рішенням АМКУ;

ПП «Агропродовольча промислова компанія» і ПП «Захід Інвест Торг» – 136 тис. грн штрафу за рішеннями АМКУ;

ПП «Товарна база», ТОВ «Продукти для всіх», ПП «Захід Інвест Торг» та Петро Павлишин – 291 тис. грн штрафу за рішенням АМКУ.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.