Піарник Надала отримає мільйон на рекламу файного міста

22 Квітня 2021

Тернопільська міська рада віддасть 999 тис. грн місцевому медіа «Файне місто» за висвітлення своєї діяльності. Відповідний договір підписали з ПП «Файне місто».

Згідно з угодою, до кінця 2021 року медійники будуть створювати програми про роботу міської ради та брати інтерв’ю в представників влади. Йдеться про вироблення 248 матеріалів вартістю по 4 тис. грн та їхнє розміщення в соціальних мережах та на інтернет-сайті.

Зокрема інформаційні сюжети тривалістю до 2 хвилин повинні виходити не менше трьох разів на тиждень. У них медійники розповідатимуть про «соціально-економічне, культурне та інші сфери життя Тернопільської міської територіальної громади».

Також тричі на тиждень медійники «Файного міста» повинні забезпечити інтерв’ю представників влади чи депутатів у студії на 10-20 хвилин. А один раз на тиждень виходитиме 50-хвилинна так звана підсумкова інформаційно-аналітична програма. Окрім того, кожного тижня в ефірі будуть звітувати про діяльність виконавчого комітету. Медійники також інформуватимуть мешканців громади про послуги, які надає міська рада.

Згідно з технічним завданням, в ефірі «Файного міста» представники від Тернопільської міськради розповідатимуть «суспільно важливу інформацію про стан життєдіяльності громади». Наприклад, про проведені ремонтні роботи, надані послуги, також вони відповідатимуть на запитання жителів.

Це – перше велике замовлення для медійників «Файного міста» від Тернопільської міської ради. За даними проєкту Clarity, договори на інформаційні послуги з міськрадою підприємство почало підписувати з 2019 року. Окрім поточного замовлення, воно також уклало три угоди до 50 тис. грн на показ відеопродукції та фотографування.

Сумнівна конкуренція

На поточних торгах єдиним конкурентом медіа «Файне місто» було приватне підприємство «КТС-1». Ця тернопільська компанія зареєстрована в лютому 2021 року. І належить жительці села Великі Гаї у Тернопільській області Зої Кіцак. Водночас вона є співзасновницею громадської організації з однойменною з переможцем тендеру назвою «Файне місто».

Обидва учасники подали документи зі однаковими дефектами друку чи сканування, що свідчить про їхню підготовку на спільній техніці. Самі ж документи готували в одній програмі «Canon SC1011», а їхню pdf-версію створили в одній «Adobe PSL 1.3e for Canon». Конкуренти завантажили пропозиції в один день з різницею у пів години.

Окрім того, вони подали однаково складену довідку про захист довкілля, яку замовник вимагав у довільній формі. У них також однаково складені шапки документів, наприклад, є характерна лінія, позначене місце для вихідного номера та місце для дати.

Очільниця компанії «КТС-1» Зоя Кіцак зазначила редакції, що нічого не знає про спільні дефекти на документах.

«Я робила довідки вдома, мені допомагав чоловік і також я консультувалася зі знайомим юристом. А по зразки документів я зверталася через Prozorro до міської ради», − розповіла підприємиця.

Також не погоджується з редакцією «НГ. Львів» очільниця підприємства «Файне місто» та керівниця студії «Файне місто» Марія Пачковська. За її словами, документи на тендер готували на техніці в офісі підприємства та «звідси вони були завантажені на Prozorro».

«Мені не відомо, де готувалися документи підприємств, які подавалися на даний тендер. До моменту торгів нам не було відомо, скільки підприємств подали документи і які саме», − зазначила вона.

Про медіа «Файне місто»

Власником тернопільського медіа «Файне місто» є депутат Тернопільської міської ради Юрій Фартушняк. Він є членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода», від цієї партії балотувався на місцевих виборах у 2020 році. У Тернопільській міськраді Юрій Фартушняк входить до постійної комісії з питань бюджету та фінансів. Окрім «Файного міста», депутат володіє ще радіостанцією «УХ-радіо» та у 2018 році запустив телеканал «Тернопіль 1».

Власник медіакомпанії “Файне місто”, депутат ТМР Юрій Фартушняк. Фото: doba.te.ua

Тернопільські місцеві медіа позиціонують Юрія Фартушняка як піарника чинного міського голови Тернополя Сергія Надала. Він також отримав прізвисько «Психотроп» через, як зазначили журналісти, використання «брудних технологій». Зокрема у 2015 році на його радіостанції «УХ-радіо» розповіли, що газета «20 хвилин» може містити «частинки психотропної речовини невідомого походження». У тодішньому спецвипуску газети, якою лякали медійники, опублікували перелік ділянок, парків та скверів, які Тернопільська міська рада хотіла віддати під забудову.

Керівниця студії «Файне місто» Марія Пачковська також є депутаткою Тернопільської міської ради. Вона балотувалася від команди міського голови Сергія Надала та є членкинею місцевої політичної партії «Порядок. Відповідальність. Справедливість». Входить до постійної міської комісії з питань регулювання земельних відносин та екології.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.