Мерія програла справу про скасування містобудівних забудовникові на Малоголосківській

05 Квітня 2021

Хід будівництва майбутньої багатоповерхівки на вул. Малоголосківській, 12Б станом на березень 2021 року (джерело: ЛУН.ua)

Львівський окружний адміністративний суд скасував рішення виконавчого комітету Львівської міськради про анулювання містобудівних умов та обмежень ТОВ «МС-МК 8». Йдеться про будівництво багатоповерхівки на вул. Малоголосківській, 12Б в районі Під Голоском.

Джерело: рішення від 16 березня 2021 року.

Свою позицію суддя Наталія Грень аргументувала тим, що скасування містобудівних умов та обмежень є крайнім заходом та належить до повноважень інспекторів державного архітектурно-будівельного контролю.

Про конфлікт

Історія конфлікту між Львівською міською радою та ТОВ «МС-МК 8» розпочалася в червні 2020 року. Тоді через численні порушення виконавчий комітет скасував забудовникові містобудівні умови та обмеження.

Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач розповідав, що МУО видали на 60% забудови земельної ділянки, однак забудовник фактично зайняв 90% території – замість підземного паркінгу він збудував наземний. Окрім того, він використовував частину ділянки міської землі під свій заїзд, хоча тут проходять червоні лінії та передбачена магістраль. За словами Любомира Зубача, суміжну ділянку, попри зауваження управління земельних ресурсів, додатково передали компанії з ініціативи колишнього депутата Львівської міської ради Любомира Босаневича.

У липні минулого року Львівський окружний адміністративний суд «поновив» компанії містобудівні умови та обмеження, підтримавши забезпечення позову. В грудні того ж року Західний апеляційний господарський суд відмовив міській раді тимчасово заборонити будівництво цієї багатоповерхівки.

Про забудову

Містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоповерхівки компанія «МК-МС 8» отримала у вересні 2018 року. Тут планують будівлю висотою 33,7 метри, а на сайті нерухомості ЛУН.ua йдеться про 9-10 поверхів. Передбачається дві секції житлового комплексу під назвою «Deluxe-2», в якому буде 110 квартир. За даними сайту ЛУН.ua, станом на березень 2021 року тут звели щонайменше сім поверхів будинку. Він буде розташований біля вже збудованого ЖК «Deluxe», що на вул. Малоголосківській, 12А.

Власником компанії «МС-МК 8» є Андрій Мазур. Він протягом 2016-2019 років очолював компанію «МС Імперіал», яка побудувала житловий комплекс «Хмельницький парк» на самовільно захопленій ділянці (вул. Богдана Хмельницького, 230а). У 2017 році суд дозволив Львівській міській раді та забудовнику укласти мирову угоду та узаконити будівництво. Згідно з нею, компанія зобов’язалася передати міській раді 39 квартир.