Суд відновив декларацію на будівництво замороженого ЖК в історичному ареалі

12 Березня 2021

Візуалізація ЖК із сайту ЛУН

Львівський окружний адміністративний суд скасував наказ інспекції ДАБК у Львові, який анулював декларацію про початок будівельних робіт для ТОВ «Голуба лагуна». Йдеться про заморожений комплекс «Дохідний дім Interest» на вул. Судовій поблизу Львівського державного цирку.

Джерело: рішення від 26 лютого 2021 року.

Своє рішення суддя Варвара Потабенко аргументувала тим, що єдину підставу – скасовані містобудівні умови та обмеження на це будівництво – забудовник оскаржив в суді. Відтак це не може бути причиною для припинення декларації про початок будівельних робіт. При цьому суддя також зобов’язала ДАБІ внести відомості про реєстрацію цієї декларації до відповідного єдиного реєстру та реєстру будівельної діяльності.

Заморожене будівництво

Станом на березень 2021 року будівництво шестиповерхового ЖК «Дохідний дім Interest» призупинено. У січні минулого року Господарський суд Львівської області зобов’язав знести багатоповерхівку та привести ділянку до попереднього стану. Свою позицію суддя Богдан Яворський аргументував тим, що забудовник використовував ділянку не за призначенням, не продовжив терміни оренди, а також не мав дозволу на проведення будівельних робіт.

Стан будівництва ЖК “Дохідний дім “Interest” станом на лютий 2021 року (джерело: ЛУН.ua)

Це рішення фірма «Голуба лагуна» намагалася оскаржити в Західному апеляційному господарському суді, однак безуспішно. Тепер ж компанія подала касаційну скаргу.

Земля для офісу, а зводять житло

Історія будівництва ЖК «Дохідний дім Interest» почалася ще 2007 року. Тоді фірма «Голуба лагуна» взяла в оренду ділянку на 10 років для будівництва адміністративно-офісної будівлі. Територія майбутньої будинку належала до історичного ареалу Львова. У 2012 році компанія погодила історико-містобудівне обґрунтування в Міністерстві культури, однак зі зауваженням – будинок не повинен перевищувати 4 поверхів.

Натомість в листопаді 2016 року виконком Львівської міськради погодив містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоповерхівки висотою 20 метрів, тобто до 6 поверхів. А в березні 2017 року до цих МУО внесли зміни, зокрема збільшили площу забудови та будівельний об’єм. В оновленому документі також йшлося про 5-6 поверхів майбутньої будівлі.

Візуалізація будівництва з сайту ЛУН

Того ж року з будівництвом житлового комплексу почалися проблеми – в компанії закінчився термін оренди земельної ділянки. І хоча вона намагалася продовжити договір, депутати не підтримали цієї ухвали.

Тоді ж департамент ДАБІ у Львівській області скасував компанії «Голуба лагуна» містобудівні умови та обмеження. А інспекція ДАБК у Львові – декларацію про початок будівельних робіт.

Перше рішення забудовник оскаржив ще в лютому 2018 року в Львівському окружному адміністративному суді. Справа не дійшла до апеляційного суду, оскільки скаргу ДАБІ повернули через відсутність документа про сплату судового збору.

Тепер ж компанія «Голуба лагуна» також оскаржила скасування інспекцією ДАБК у Львові декларації про початок будівельних робіт.

Про забудовника

Компанія «Голуба лагуна» зареєстрована у Львові. Її власником та керівником є Юрій Матала. Йому також належить ТОВ «Євротрансбізнес», яке спеціалізується на оптовій торгівлі. Юрій Матала є співвласником ТОВ «Конфіденс» разом з братом депутата Львівської обласної ради Богдана Гагалюка − Юрієм. За даними YouControl, ця фірма входить до групи компаній родини Гагалюків, які працюють в сферах будівництва, тваринництва, транспорту та торгівлі.

Раніше Юрій Матала був співвласником КВП «Енергомонтаж», яка без конкурсу отримувала державні замовлення на ремонти шкіл.