Львів’яни програли в суді справу про будівництво готелю на вулиці Вороного

05 Лютого 2021

Проєкт готелю на вулиці Вороного

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Роман Брильовський вирішив, що два рішення виконавчого комітету про розроблення та погодження детального плану території по вулиці Вороного були прийняті без порушень. Місцеві жителі оскаржували їх в судах протягом останніх трьох років.

Джерело: рішення, опубліковане у судовому реєстрі 2 лютого.

Ділянка, через яку й виник конфлікт, − це стихійний паркінг на вулиці Вороного. Спочатку там планували зробити спортивний чи ігровий майданчик, однак згодом вирішили будувати там шестиповерховий паркінг.

У березні 2018 року під час розгляду питання на виконкомі тодішній головний архітектор міста Юліан Чаплінський заявив, що там будуватимуть паркінг, а мета проєкту − «розгрузити центр від машин». Втім в результаті виявилось, що орендар ділянки, ТОВ «Ательєр», хоче будувати готель.

Місцеві мешканці звернулися до суду, аби визнати протиправними та скасувати рішення виконкому про розробку та погодження цього детального плану території.

Основним аргументом в суді було те, що виконком не мав на це права. У випадку, якщо плану зонування території району немає (а для Галицького району у Львові він не прийнятий), рішення про розроблення детального плану мають розглядати на сесії міськради. Крім того, не було дотримано процедури громадських слухань, а потенційне будівництво готелю спричинить тріщини у сусідніх будинках.

Мешканці виграли у двох інстанціях: у січні 2019 року – в першій інстанції, а травні 2019 року – в апеляційному суді.

Під час розгляду справи касаційним судом міськрада стверджувала: мешканці не довели, що розробка цього проєкту впливає на їх майнові або соціальні права. А також, що погодження детального плану території виконкомом є окремою, «проміжною» стадією планування території на місцевому рівні і не затверджує містобудівну документацію.

Суд у грудні скасував рішення попередніх інстанцій і скерував справу на повторний розгляд. Наприклад, на думку колегії суддів, приймаючи рішення про погодження детального плану території, виконком Львівської міськради просто «реалізовував повноваження щодо підготовки та подання на затвердження Львівської міськради відповідної містобудівної документації».

Тепер, при новому розгляді справи, Львівський окружний адміністративний суд вирішив, що виконком діяв в межах своїх повноважень, будівництво готелю замість паркінгу – це не зміна Генплану, а просто його уточнення. І не погодився, що рішення виконкому порушують права мешканців.

Також ТОВ «Ательєр» повідомив, що будівництво на цій території паркінгу суперечить Державним будівельним нормам.

Розгляд питання депутатами

Поки тривали суди, у грудні 2019 року, питання про розроблення ДПТ все ж таки винесли на розгляд сесії міськради, яка його підтримала.

Як зазначав заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, рішення начебто узгодили з жителями кварталу:

«Ми (замовники плану та мешканці – ред.) у той же день провели зустріч та усе обговорили. Я би сказав, що ця зустріч відбулась доволі конструктивно, тому я був переконаний, що розпочався рух і обидві сторони зможу досягнути взаєморозуміння».

Також Зубач повідомляв, що були занепокоєння щодо впливу будівництва на певні будинки, які знаходяться на вул. Вороного і на вул. Фредра, проте інвестори повідомили, що проведуть додаткову експертизу.

Водночас під час повторного розгляду справи мешканці не відмовилися від позову.

Про забудовника

Власником 60% ТОВ «Ательєр» є Назар Купибіда, керівник АТ «Концерн Галнафтогаз» Віталія Антонова, ще 20% належать Арсенові Шлапаку, синові колишнього депутата ЛМР та бізнесмена Романа Шлапака. І ще 20% ділять між собою брати Андрій та Лев Підлісецькі. Останній до 2019 року був народним депутатом від «Самопомочі».

Містобудівна рада погодила будівництво готелю на вулиці Вороного