ТОП-5 закупівель Буковини: міст через Прут і рентгени

Зруйнований міст через Прут. Фото: сайт президента України

У Чернівецькій області за минулий рік було проведено 57,5 тисяч закупівель на загальну суму 5,8 млрд грн через систему електронних закупівель Prozorro. Значна частина цих коштів, як і в більшості областей країни цього року, була витрачена на ремонти доріг. Відмінним є хіба те, що в Чернівецькій області значну частину коштів з місцевих бюджетів витрачали на ремонт міських вулиць обласного центру, зокрема лише на послуги з експлуатаційне утримання мережі міських доріг Чернівців витратять 67,9 млн грн.

Щодо коштів витрачених на подолання та запобігання пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, то в області за спеціальною процедурою звітування було витрачено 465,2 млн грн. Значні кошти пішли на придбання автомобілів швидкої допомоги та медичного обладнання. Зокрема, лише Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за спеціальною процедурою придбав 26 нових спецавтомобілів.

У загальному рейтингу ми зазначили лише один найдорожчий ремонт загальнодержавних доріг, щоб показати більш повну картину розподілу коштів.

ТОП-5 найдорожчих закупівель:

  1. Перше місце посів тендер від Служби автомобільних доріг на будівництво моста через річку Прут на автомобільній дорозі Т-26-06 /Н-03/ Новоселиця – Герца – КПП «Дяківці». Міст, що з’єднував два райони Чернівецької області, було зруйновано ще під час паводку 2008 року. Тому для переправи через водойму використовували тимчасовий технологічний армійський міст, але повінь 2020 року зруйнувала і цей міст. Відтак через нагальну потребу та президентську програму «Великого будівництва» відкритих торгів не проводили, а підряд на 291,4 млн грн віддали ТОВ «ПБС» керівника курорту «Буковель» Олександра Шевченка за переговорною процедурою.
  2. А на другому місці також ремонт, але за кошти місцевого бюджету. Йдеться про тендер на капітальний ремонт вулиці Хотинської у Чернівцях. Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради уклав угоду на 206 млн грн з ТОВ «ПБС». Завершити ремонт повинні до серпня 2021 року. Відремонтувати повинні п’ять кілометрів вулиці із заміною всіх підземних мереж та влаштуванням дорожньої інфраструктури.
  3. До вересня 2022 року в Чернівцях планують завершити реконструкція басейну ЗОШ №27, що на вулиці Воробкевича,19. На це передбачено 42,7 млн грн. Роботи веде ТОВ «Буддторгінвест», що належить родині екс-начальника управління капітального будівництва Чернівецької ОДА Івана Дякона. Сам він є керівником фірми. Свого часу був засуджений за зловживання службовим становищем та службове підроблення – під час будівництва дренажної системи в селі Чорногузи (Вижницький район), за даними слідства, він наніс державі збитків на 1,4 млн грн. У 2014 році суд звільнив Дякона від покарання.
  4. П’ять комплектів стаціонарних рентгенівських систем придбав департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА за 24,3 млн грн у ТОВ «Медіпрайм». Ця третя за рейтингом закупівля була найдорожчою серед проведених за спеціальною процедурою для подолання пандемії коронавірусної інфекції. Придбані рентгени моделі Moviplan вартістю 4,85 млн грн за одиницю. Цікаво, що ТОВ «Медіпрайм» належить колишньому водієві, як раніше писали «Наші гроші. Львів». Підприємство працює на ринку вже майже три роки, власником є киянин  Тарас Коваль, який за рік до того, як стати власником компанії, шукав роботу водія. Як досвід роботи він вказував аналогічну роботу водія-помічника керівника в «Латчбахер Україна» та сімейного водія, а також керівника служби безпеки в охоронній компанії.
  5. Контракт на 20,3 млн грн на капітальний ремонт їдальні у військового містечка №20 у Чернівцях, замикає рейтинг найдорожчих закупівель. Угоду з приватним підприємством «Укр-Капітал-Буд» КЕВ міста Чернівці уклав лише на початку грудня, а роботи повинні завершити до червня 2021 року.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі