«Онур» освоїть черговий мільярд на ремонтах львівських доріг

21 Вересня 2020

фото: Zaxid.net

Служба автомобільних доріг у Львівській області за результатами відкритих торгів 15 вересня підписала договір  із ТОВ «Онур констукціон інтернешнл» на реконструкцію дороги Т-14-25 Миколаїв – Жовква – Бібрка. Сума договору становить 975,8 млн грн, про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Очікувана вартість закупівлі становила 1,01 млрд грн, відтак економія склала 3,2%. Окрім переможця участь у торгах брало лише ТОВ «Автомагістраль-Південь» з дорожчою на 150 тис. грн остаточною пропозицією, хоча конкурентів могло б бути більше.

Участь у закупівлі планувала взяти азербайджанська компанія AzVirt MMC, але не надала всіх необхідних документів. Служба автомобільних доріг напередодні проведення торгів надіслала фірмі повідомлення щодо необхідності усунення порушень у документації. Фірма повинна була додати аналогічні договори та інформацію про працівників. Проте, ймовірно, компанія не виправила всіх помилок, оскільки її не допустили до аукціону.

А приватне підприємство «Рома» намагалось оскаржити умови тендеру через дискримінаційні умови. На думку юристів підприємства, однією з дискримінаційних вимог було те, що замовник вимагав підтвердити досвід виконання саме капітального ремонту. Досвід поточного ремонту та експлуатації – не підходив.  Антимонопольний комітет не задовольнив цю скаргу.

Нагадаємо, власником ПП «Рома» є депутат Львівської облради Роман Демчина, який заявив про неможливість чесного бізнесу в дорожній галузі та планує продати підприємство німецькій компанії.

Згідно з договором, «Онур» здійснить реконструкцію автошляху загальною протяжністю 25,5 км. Отож, оновлення одного кілометра дороги буде коштувати 38,2 млн грн. Роботи виконуватимуть до кінця 2020 року.

Відтинок дороги Т-1524

За договірною ціною, витрати фірми на заробітні плати дорівнюватимуть 32 млн грн, тобто 3,28 % від суми тендеру, а прибуток компанії становитиме 6,1 млн грн (0,6% відповідно).

ТОВ «Онур конструкціон інтернешл» прописане у Києві, а її власниками є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Фірма є одним з найбільших підрядників на ринку реконструкції доріг в Україні і з початку 2020 року отримала 51 держзамовлення на 8,4 млрд грн.

Ремонт траси Миколаїв – Жовква – Бібрка включений у програму «Велике будівництво» президента Володимира Зеленського.