Лікарня в Сокалі заплатить за одноразові комбінезони на 100 тисяч гривень більше за ціну виробника

01 Вересня 2020

Скрін з сайту виробника БІКО

Сокальська центральна районна лікарня 28 серпня підписала договір на постачання фільтрувальних півмасок та захисних комбінезонів на 350 тис. грн з підприємицею Анастасією-Марією Сейко. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Замовили тисячу респіраторів «Спектр-3» (третього ступеню захисту) по 45 грн за штуку і тисячу захисних комбінезонів BeSafe Master (PP+microPE) по 305 грн за одиницю.  Закупівлю здійснили за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Ці одноразові захисні комбінезони виробляє компанія «БІКО». В мережі будівельних супермаркетів «Епіцентр» модель BeSafe Master (PP+microPE) можна придбати на 82 гривні дешевше – по 223 грн за одиницю.

Однак як повідомила заступниця головного лікаря Сокальської ЦРЛ Марія Кріль, вони не можуть купувати в «Епіцентрі», бо їм потрібні сертифікати (ред. – на сайті «Епіцентру» є копія висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи).

На сайті «БІКО» ці комбінезони коштують 265,2 грн, однак при дзвінку в компанію «Наші гроші. Львів» повідомили, що для лікарень при такій закупівлі з 1 вересня ціна становитиме 204 грн, а до цього вона становила 170 грн.

Наприклад, 28 серпня такі ж комбінезони у ТОВ «Компанія «БІКО» одеський медцентр замовив по 170 грн, а центральна міська лікарня Кропивницького у підприємця Костянтина Міщенко – по 201,8 грн, по 250 грн купують їх у Чернівецькій області, також у підприємця.

А тому при закупівлі напряму у виробника на тисячі комбінезонів лікарня в Сокалі могла б зекономити приблизно 100 тис. грн.

Анастасія-Марія Сейко журналістці «Наші гроші. Львів» пояснила дорожчу ціну на комбінезони в 305 грн тим, що закуповувала їх по 260 грн у виробника на початку минулого тижня. За її словами, це була найнижча ціна, яку вдалося знайти.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.