Коломийська лікарня купила ліків на півмільйона у дружини головного лікаря «Феофанії»

05 Серпня 2020

Коломийська центральна районна лікарня уклала угоду на закупівлю ліків  для лікування хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 з ТОВ «Світ ліків» на загальну суму 562,39 тис грн. Угода була укладена 31 липня і вже на сьогодні кошти по ній оплачені в повному обсязі. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Закупівля була здійснена за спеціальною процедурою звітування, згідно з постановою Кабміну про закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Лікарня придбала п’ять найменувань ліків: 3 упаковки «Гемотрану», 100 упаковок «Меропенему», 30 «Моксимаку», 160 – розчину «Рінгера» та 146 упаковок «Фленоксу».  Всі ліки є у списку визначених для лікування коронавірусної інфекції, а їх ціна не перевищує встановлені «Реєстром оптово-відпускних цін на лікарські засоби».

Товариство «Світ ліків» зареєстровано в Івано-Франківську в 2003 році. Його засновниками є Олександр Гайдамаха, Віталій Гайдамаха та Андріяна Семенів. Брати Гайдамахи є мешканцями Івано-Франківська, а Семенів мешкає в Києві і є дружиною головного лікаря клінічної лікарні «Феофанія» (Державного управління справами) Ігоря Семеніва.

Підприємство «Світ ліків» з початку 2020 року отримало 94 держаних замовлення на загальну суму  3,07 млн грн. Всі ці замовлення – від лікарень Івано-Франківською області. З них 26 угод на 2,09 млн грн – це угоди укладені  за спеціальною процедурою звітування для подолання коронавірусної інфекції.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.