АМКУ оштрафував підприємицю з родини тендерних змовників та її фіктивного конкурента на понад 200 тис. грн

10 Червня 2020

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 28 травня оштрафувало приватну підприємицю Галину Кирик і ПП «Аква Фіш»  за узгоджену поведінку на торгах. Змовники сумарно отримають 216 тис. грн штрафу. Відповідне рішення оприлюднили на сайті АМКУ 9 червня.

Згідно з рішенням, учасники вдавали фіктивну конкуренцію на трьох публічних закупівлях. Про один із тендерів «Наші гроші. Львів» написали ще у січні 2019 року, а експерти з «Центру громадського моніторингу та досліджень» скерували скаргу до Антимонопольного комітету, після якої змовників оштрафували.

У матеріалі ми зазначили, що на тендері обидва учасники надали документи з однаковим дефектом сканування та однаковим формулюваннями попри те, що довідки були довільної форми.

Окрім фактів зазначених у матеріалі, АМКУ виявив інші ознаки пов’язаності Галини Кирик і ПП «Аква Фіш». Зокрема, спільна IP-адреса та однакове програмне забезпечення, за допомогою якого створювали документи. Показовим було також те, що «Аква Фіш» використало контактні дані Галини Кирик на своєму фірмовому бланку.

Галина Кирик зареєстрована як приватний підприємець з 2011 року, але до кінця 2018 року участі у тендерах не брала. Натомість її син Тарас Кирик розігрував торги від Львівського медичного університету із дружиною Дарією Коршуновою у 2017 році, за що був також оштрафований Антимонопольним комітетом на 148 тис. грн.

ПП «Аква Фіш» зареєстроване у селі Малехів, Жовківського району, його власником є Юрій Хрипяк. Всього фірма отримала два держзамовлення ще у 2017 році на 364 тис. грн. Галина Кирик – 14 контрактів на 1,26 млн грн.