Фірма екс-помічника Кужелюка вдруге без потрібних документів отримала підряд від львівських комунальників

03 Червня 2020

Майбутній ЦНАП у Винниках на вул. Галицькій, 12 (джерело: Львівська міська рада)

ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» підписало договір з ТОВ «Економбуд-ЛВ» на ремонт фасаду ЦНАПу у Винниках, хоча компанія не відповідала тендерним вимогам замовника. У своїй пропозиції фірма не надала дозволу на експлуатацію механізмів підвищеної небезпеки та завантажила неналежну довідку про проведення висотних робіт.

Порушення виявили фахівці з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» (далі – «ЦГМД»).

На торги, окрім фірми «Економбуд-ЛВ», прийшло ще п’ять учасників. Чотирьох з них, а саме ТОВ «Енергоекобуд», ПП «СЧН Житло-буд», ТОВ «Юкрейніан Девелопмент Індустрі» та ТОВ «Екобудінвест плюс», відхилили через невідповідність тендерній документації.

Відтак договір на 2,9 млн грн підписали з компанією «Економбуд-ЛВ». За ці кошти вона відремонтує фасад адміністративної будівлі на вул. Галицькій, 12 у Винниках. Ще раніше, у грудні 2019 року, фірма отримала підряд на 2,3 млн грн на ремонт даху цього будинку. В липні цього року тут відкриють Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Це не вперше компанія «Економбуд-ЛВ» виграє на торгах «Агенції ресурсів Львівської міської ради» без потрібних документів. У грудні 2019 року комунальне підприємство замовило у фірми капітальний ремонт будівлі на вул. Крип’якевича, 2 у Винниках. Тоді фірма не подала частини потрібних документів: довідки-підтвердження до банківської гарантії та всіх документів про підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт. Також на підтвердження кваліфікації компанія подала недійсний оригінал посвідчення атестації директора.

Майбутній ЦНАП у Винниках на вул. Галицькій, 12 (джерело: Львівська міська рада)

Західний офіс держаудитслужби підтвердив виявлені експертами «ЦГМД» порушення та зобов’язав замовника розірвати з підрядником договір, однак комунальне підприємство цього не зробило.

Компанія «Економбуд-ЛВ» зареєстрована 2010 року у Львові. Засновником та водночас директором фірми є львів’янин Василь Лега. Ще чотири роки тому він володів компанією «Галицькі вітражі» спільно із колишнім директором корпорації «КРТ» Ярослава та Богдана Дубневичів Юрієм Пастерником. Окрім того, Лега був помічником депутата міської ради Юрія Кужелюка.

Загалом протягом 2019-2020 років фірма отримала замовлень на 76,7 млн грн, з яких 7,5 млн грн – від ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» на ремонт будівель у Винниках.

Також серед підрядів від міської ради у компанії «Економбуд-ЛВ» – реконструкція частини медіатеки на проспекті Червоної Калини, 58 за 16,2 млн грн. Нагадаємо, що оновлення цього приміщення спочатку коштувало 7 млн грн, однак потім зросло через збільшення вартості будівельних робіт.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії