Львівський АМКУ оштрафував третю генерацію змовників, які «розпиляли» разом понад 300 тендерів

14 Квітня 2020

Територіальне відділення Антимонопольного комітету у Львівській області оштрафувало ПП «Товарна база», ТОВ «Продукти для всіх», ПП «Захід Інвест Торг» та підприємця Петра Павлишина на загальну суму у 291 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах.

Про це стало відомо з двох рішень, опублікованих на сайті АМКУ (рішення 1, рішення 2). У документах йдеться про участь змовників лише у двох закупівлях, однак загалом вони розіграли 387 тендерів.

Про пов’язаність цих конкурентів «Наші гроші. Львів» писали неодноразово. ПП «Товарна база» та ТОВ «Продукти для всіх» − це третя генерація компаній-змовників, які зустрілися на торгах 339 разів. У 2017 році їм передували ПП «Галбізнес Груп» та ТОВ «Євро Фіш», однак у вересні 2018 року їх оштрафували. Пізніше з’явилася друга генерація – ПП «Агропродовольча промислова компанія» та вже згадане ПП «Захід Інвест Торг». Через рік вони також отримали штраф.

Компанії «Товарна база» і «Продукти для всіх» користувалися аналогічною з попередниками поведінкою: зазвичай одна фірма пропонувала нижчу ціну, але відмовлялася від підписання договору, і в результаті перемога діставалася дорожчій компанії.

Підприємець Петро Павлишин також тісно пов’язаний з вищезгаданими фірмами. Він був директором ПП «Галбізнес Груп», а пізніше виступав на торгах поручителем «Захід Інвест Торгу». Антимонопольний комітет також встановив, що Павлишин користувався спільними з ПП «Товарна база» та ТОВ «Продукти для всіх» ІР-адресами.

Усі вищезгадані учасники об’єднані спільними працівниками, документами, договірними стосунками та контактними даними. Після публікацій про їхню пов’язаність фахівці з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» надіслали відповідні звернення в АМКУ.

Наразі комітет оштрафував «Товарну базу» на 136 тис. грн, «Продукти для всіх» та «Захід Інвест Торг» отримали по 68 тис. грн штрафу, а підприємець Петро Павлишин – 19,2 тис. грн. Конкуренти не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.