У Моршині міськрада з третьої спроби все ж замовила оновлення відпочинкової інфраструктури в улюбленого підрядника

25 Вересня 2019

Моршинська міська рада 23 вересня підписала договір на оновлення природного середовища Моршина з дочірнім підприємством «Прикарпатське БМУ» ПАТ «Карпаткурортбуд» вартістю 42,5 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Це вже третя спроба укласти цю угоду. Вперше договір на оновлення довкілля міста з ПАТ «Карпаткурортбуд» уклали ще минулого року. Тоді вартість робіт становила 29,1 млн грн, однак роботи так і не розпочали, а за півроку компанія заявила що кошторис зріс вже до 44 млн грн. При цьому мерія  застосувала  незаконну переговорну процедуру закупівлі. Договір знову підписали з ПАТ «Карпаткурортбуд». Для цього замовник використав офіційну причину − потреба «здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації», адже заміна попереднього постачальника може призвести до несумісності або виникнення технічних проблем. Для підтвердження своїх слів чиновники заручилися висновком приватних експертів з ТОВ «Серб». Про цю схему редакція «Наші гроші. Львів» написала в тексті «Краще подзвоніть експерту».

Після публікації експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» щодо цього та інших випадків скерували звернення до Держаудитслужби. В результаті договір в Моршині розірвали.

Цього разу Моршинська міська рада знову провела відкриті торги на нові роботи та знову підписала договір з ПАТ «Карпаткурортбуд». Участь в цьому тендері також взяло ТОВ «Креативна фабрика Вікторія», однак фірму відхилили через невідповідність тендерній документації.

Кінцевим бенефіціарним власником «Карпаткурортбуду» є місцевий житель Олег Муска. Підрядник працює на ринку з 1999 року і вже не вперше співпрацює з мерією Моршина – у 2016 році вони підписали договір на покращення міського ставу за 1 млн грн.

Нагадаємо, довкілля Моршина оновлять в рамках великого проекту «Оновлення природного середовища курорту Моршин як спосіб взаємодії людини і природи».

Підрядник озеленить та  освітить території двох озер міста, а також встановить там систему зовнішнього відеоспостереження. Окрім цього, біля одного з озер фірма збудує човникову та рятувальну станцію, вбиральню для пляжу, водяний млин, пішохідний міст до острівця, влаштує три альтанки на дамбі та фонтани.

В рамках реконструкції будуть облаштовані пішохідні та велодоріжки по всій території міста Моршина, зокрема від джерела Матері Божої до міського озера.