«Онур» капітально відремонтує майже 16 кілометрів дороги до Меденичів за 376 мільйонів

24 Квітня 2019

Служба автомобільних доріг за результатами відкритих торгів підписала два договори на ремонт автомобільних доріг загальною вартістю понад 398 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Договір на капітальний ремонт майже 15,8 км дороги державного значення Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі підписали із ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл». Реконструкцію завершать до кінця 2019 року, а її вартість становитиме 376 млн грн. Таким чином, середня вартість капітального ремонту одного кілометра становитиме майже 24 млн грн. Згідно з договірною ціною, витрати компанії на заробітні плати працівникам становитимуть 12,2 млн грн (3,24% від суми контракту), а прибуток – 2,7 млн грн (0,7% відповідно).

За іншим тендером ТОВ «Автомагістраль-Південь» здійснить поточний середній ремонт 1,5 км дороги державного значення Р-40 Рава – Руська – Яворів – Судова Вишня за 22,3 млн грн, отож ціна ремонту одного кілометра – 14,5 млн грн.

В обох закупівлях участь у торгах взяли лише «Онур» та «Автомагістраль-Південь». На другому тендері учасники не торгувались та не знижували вартість пропозицій.

Також на обидва тендери не допустили ще одну фірму: приватне підприємство «Полтавабудцентр». Тендерний комітет відхилив підприємство, оскільки фірма документально засвідчила менший обсяг робіт, які вимагались на підтвердження кваліфікації. ПП «Полтавабудцентр» намагалось оскаржити таке рішення, однак Антимонопольний комітет не задовольнив скарги. Своє рішення Антимонопольний комітет мотивував тим, що скаржник не довів необхідність внесення змін до тендерної документації. Компанія подавала скарги 17 та 28 лютого.

1 квітня, за інформацією сайту «Наші гроші», поліція затримала Араіка Амірханяна, неформального власника ПП «Полтавабудцентр» у приміщенні Одеської служби автодоріг. Амірхаянян перебував у розшуку з 2015 року за нанесення легких тілесних ушкоджень, а також фігурує у кримінальній справі щодо ухилення від сплати податків як власник ТОВ «Будівельна компанія Дорлідер».

ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» зареєстроване у Києві, власниками є громадяни Туреччини: Онур та Ісхан Четінджевіз (99,77%) та львів’янин Олег Фаріон (0,23%).

Власниками ТОВ «Автомагістраль-Південь» є Валерій Коротков (61% від статутного капіталу) та Олег Наливанний (39%).