Сухопутна академія придбала навчальні симулятори за майже 5 млн грн у 4-місячної фірми з двома орендованими комп’ютерами

04 Квітня 2019

Військова частина А2615 (184-ий Навчальний центр Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного) уклала дві угоди з ТОВ «АІ ІТ Софт» на придбання обладнання навчальних класів віртуально-бойового простору солдатів піхоти та екіпажів БТР-70 та БТР-80 на загальну суму 4,79 млн грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодами, підприємство до кінця 2019 року повинно поставити навчальні симулятори, що включають відповідне комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення. При цьому підприємство, яке повинно виконати замовлення навчального центру на майже 5 млн грн, існує на ринку лише чотири місяці –  ТОВ «АІ ІТ Софт» було зареєстровано у листопаді 2018 року. А єдиним працівником фірми, згідно з поданими документами, є директор підприємства Олег Кравець.

Попередній досвід товариства – це одна угода на суму 35 тис. грн.  «АІ ІТ Софт» ставило «WEB додаток «Торговий агент» приватному підприємцю з Кам’янця-Подільського в одному екземплярі. Також, згідно з довідками, фірма не має власного обладнання: орендує два комп’ютери, один ноутбук та один принтер.

«АІ ІТ Софт» засноване ТОВ «Імпульс Трейд Плюс», власником та директором якого є Віктор Бігун. Ліцензії на програмне забезпечення, яке має продати військовим «АІ ІТ Софт» належить саме «Імпульс Трейд Плюс», про що свідчить відповідний гарантій лист, наданий фірмою.

Попри те, що основним видом економічної діяльності «Імпульс Трейд Плюс» є «неспеціалізована оптова торгівля», це товариство вже раніше перемагало на торгах від військової частини А2615. Наприклад, у вересні 2018 року «Імпульс Трейд Плюс» розіграло торги на 1,9 млн грн з підставним приватним підприємцем.