Три пари учасників з однаковими документами «поділили» харчування школярів у Турківському районі

01 Лютого 2019

Відділ освіти Турківської РДА 29 січня підписав п’ять договорів з Турківським комбінатом громадського харчування, підприємцями Марією Данилів, Василем Стахнівим, Людмилою Фазан та Іванною Джурою на організацію харчування учнів районних шкіл за 2,8 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю проводили за п’ятьма лотами. У першому лоті між собою змагалися підприємниця Марія Данилів та Турківський комбінат громадського харчування. Останній переміг в аукціоні, запропонувавши 224,1 тис. грн за послуги. В четвертому лоті ці учасники знову зустрілися, однак цього разу виграла Марія Данилів, також з пропозицією 224,1 тис. грн.

Обоє учасників подали документи з однаковими помилками, зокрема, довідку про несудимість посадової особи. Також Марія Данилів подала на торги не всі документи, які вимагав замовник (наприклад, довідку про працівників та аналогічний договір). Відтак, згідно з ЗУ «Про публічні закупівлі», відділ освіти мав би відхилити її через невідповідність тендерній документації.

В другому та третьому лотах конкурували підприємниця Людмила Фазан та бізнесмен Василь Стахнів. Вони також «поділили» торги – в одних виграв Василь Стахнів з пропозицією 1,3 млн грн, в інших – Людмила Фазан, запропонувавши 840 тис. грн. Учасники подали документи з однаковим дефектом друку/сканування та однаковими помилками.

У п’ятому лоті між собою змагалися вже згадана Марія Данилів та підприємниця Іванна Джура, котра перемогла з пропозицією 168 тис. грн. Обидві учасниці подали однаково складені довідки про захист довкілля та наявність обладнання, які замовник вимагав у довільній формі.

Всі учасники, окрім Іванни Джури, зустрічаються на торгах від відділу освіти Турківської РДА з харчування учнів ще з 2017 року. Минулого року вони брали участь в двох таких закупівлях і змагалися в тих самих лотах, що й в поточному тендері.

Інформація про переможців

Турківський комбінат громадського харчування зареєстрований 1994 року в районному центрі Турка. Її засновниками є Боринське споживче товариство, Верхньовисоцьке споживче товариство, Турківська районна спілка споживчих товариств та Явірське споживче товариство. А директоркою – місцева жителька Віра Юсипович. Протягом 2018-2019 років комбінат підписав з відділом освіти Турківської РДА договорів на 328 тис. грн, враховуючи поточну закупівлю (далі суми також вказані з врахуванням даних торгів).

Марія Данилів зареєстрована як підприємниця 2010 року в с. Бітля Турківського району. Протягом 2018-2019 років вона отримала замовлень від відділу освіти Турківської РДА на 313 тис. шрн.

Людмила Фазан працює з 2003 року райцентрі Турка. З січня минулого року вона отримала замовлень від відділу освіти Турківської РДА на 1,3 млн грн, враховуючи поточний тендер.

Василь Стахнів веде діяльність як підприємець з 2005 року в с. Нижня Яблунька Турківського району. Протягом 2018-2019 рр. він уклав угод на 1,9 млн грн з відділом освіти Турківської РДА.

Іванна Джура зареєстрована як підприємниця 2016 року в с. Либохора Турківського району. З початку минулого року отримала замовлень від відділу освіти Турківської РДА на 222 тис. грн.